Zaloguj
Nowości w Galerii
Warto zajrzeć do Galerii! Jest tam kilka nowych albumów. Wiele się działo w naszej Parafii w ostatnim czasie... A już szczególnym wydarzeniem było przywitanie neoprezbitera - naszego parafianina - ks. Mateusza Kandzi i jego Msza św. prymicyjna. Wcześniej I Komunia św. dzieci oraz bierzmowanie młodzieży i jeszcze procesja z Uroczystości Bożego Ciała.
admin1 dnia maja 30 2016 20:13:52
· Drukuj
test
Neoprezbiter Mateusz Kandzia
W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 14 maja, w Katedrze Opolskiej ks. bp Ordynariusz Andrzej Czaja wyświęcił 12 nowych kapłanów z Diecezji Opolskiej.
Jest wśród nich nasz parafianin Mateusz Kandzia. To wielka radość w naszych sercach! Mamy w lokalnym Kościele nowego księdza; powierzmy Go serdecznej modlitwie.
Ks. Mateusz Kandzia odprawi Mszę św. prymicyjną 22 maja o godz. 11.00. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony został w Gazetce Parafialnej (takowy znajduje się też w Ogłoszeniach z poprzedniej niedzieli).
Powołanie kapłańskie jest darem Pana Boga danym Kościołowi dla dobra Ludu Bożego. W prymicjach ks. Mateusza uczestniczymy wszyscy, dziękując Panu Bogu za ten wspaniały dar.
W zakładce "Wydarzenia" są dwie notatki nt. ks. Mateusza oraz parę zdjęć ze święceń kapłańskich w katedrze opolskiej, zaś w Galerii - zdjęcia z przywitania ks. Prymicjanta w Gorzowie i z prymicji.
admin1 dnia maja 15 2016 10:54:25
· Drukuj
test
Święto Miłosierdzia Bożego
"Miej miłosierdzie dla nas i całego świata."
II Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na prośbę Episkopatu Polski święto to wprowadził Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku, najpierw dla wszystkich diecezji w Polsce, a w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku - dla całego Kościoła.
W naszym kościele powstał piękny wystrój na tę okazję (patrz: miniatura obok, kliknij na obrazku). Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
Modlitwa poświęcona tajemnicy Bożego miłosierdzia to Koronka do Miłosierdzia Bożego, pełna łagodności i miłości Boga do grzeszników.
Czy modlimy się nią? Zwłaszcza teraz, gdy przeżywamy Rok Święty Miłosierdzia?
admin1 dnia kwietnia 02 2016 19:43:42
· Drukuj
test
Chryste Zmartwychwstały...
Jesteś Drogą, wiem którędy iść,
Jesteś Prawdą - wiem jak iść,
Jesteś Życiem, wiem po co iść,
Jesteś Miłością, wiem dlaczego iść.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych, zdrowych Świąt.
Niech Chrystus Zmartwychwstały napełni nasze serca miłością i radością, abyśmy mogli śpiewać,
dziś i w wieczności, „Alleluja” !

W Galerii są dostępne zdjęcia z Wielkiej Soboty i Rezurekcji.
admin1 dnia marca 26 2016 20:05:06
· Drukuj
test
Rekolekcje i Triduum 2016
Zbliżają się najważniejsze wydarzenia roku liturgicznego - Triduum Paschaslne. Jak się do nich przygotujemy? Właściwie przeżyty Wielki Post to czas odnowy i niech pomogą nam w tym rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się u nas w następnym tygodniu.
Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Oblaci z Lublińca, wg planu zamieszczonego w Gazetce i Ogłoszeniach Parafialnych.
I jeszcze coś b. ważnego: tegoroczne Triduum Paschalne przypada w roku Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Stąd szczególnego znaczenia nabiera odnowienie przyrzeczeń chrztu św., jakie ma miejsce w czasie Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę. Tam nie może nas zabraknąć!
W Galerii są do obejrzenia zdjęcia z rekolekcyjnego Dnia chorych - spotkania zorganizowanego przez naszą Caritas.
admin1 dnia marca 07 2016 20:09:25
· Drukuj
test
Boże Narodzenie 2015

Niech Boże Narodzenie przyniesie nową nadzieję, radość i miłość, niech Miłosierny Ojciec w niebie ześle swoje błogosławieństwo na nasze domy, a pokój niech będzie naszym udziałem w Nowym 2016 Roku.

Szczególne życzenia siły i Bożej opieki kierujemy do naszych parafian, którzy zjechali na święta do swoich rodzin. Będąc czasem tak bardzo daleko pamiętajcie, że tutaj są Wasze korzenie, Wasz dom. I że jesteście bliscy naszym sercom i zawsze gorąco oczekiwani.
Bożonarodzeniowy wystrój kościoła - zobacz zdjęcia w Galerii. Nowa stajenka! Tu kliknij.
admin1 dnia grudnia 22 2015 19:59:55
· Drukuj
test
Rok Święty Miłosierdzia
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2015 r., zainaugurowany został jubileuszowy Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia Bożego, który potrwa do 20 listopada 2016 r. - niedzieli Chrystusa Króla. W Watykanie papież Franciszek otworzył Drzwi Święte bazyliki św. Piotra - jako symbol Jubileuszu Miłosierdzia w kościele powszechnym.
Na szczeblu diecezjalnym takie drzwi zostaną otwarte w Katedrze w sobotę 12 grudnia i ks. bp Ordynariusz zaprasza na godz. 10:30 do Opola.
Uroczystości inauguracyjne odbędą się także na poziomie rejonowym - w 4 kościołach stacyjnych diecezji.
W naszym rejonie odbędzie się taka uroczystość w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku w niedzielę 13 grudnia o godz. 10:30 - z udziałem ks. bp. Pawła Stobrawy.
U nas w kościele przez cały Święty Rok Miłosierdzia w trzecie piątki miesiąca sprawować będziemy specjalne nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. Pierwsze takie nabożeństwo już w piątek 18 grudnia o godz. 19:00. Zapraszamy!
admin1 dnia grudnia 08 2015 11:27:46
· Drukuj
test
Nowy Rok (kościelny)
Od niedzieli 29 listopada mamy nowy rok kościelny i zarazem czas Adwentu, który zbiega się z początkiem obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski, a już 8 grudnia zostanie otwarty Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Do tego dojdzie jeszcze papieska wizyta w Polsce związana przede wszystkim ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Co za rok!
Cieszmy się nim, to rok wielkiej łaski Bożej - a na razie zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Młodsze dzieci przychodzą z lampionami. Pielęgnujmy też zwyczaj adwentowego gromadzenia się rodziny na modlitwie wokół świecy czy wieńca adwentowego.
Na obrazku z lewej "Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia" odnoszący się do początków chrześcijaństwa w Polsce i do Roku Miłosierdzia. To temat programu duszpasterskiego na tegoroczny Adwent. Zobacz jeszcze ...
admin1 dnia listopada 26 2015 20:10:18
Czytaj więcej · 796 czytań · Drukuj
test
120-lecie kościoła
Nasz kościół parafialny obchodzi 120. urodziny - rocznicę jego poświęcenia na chwałę Bogu i ku pożytkowi ludziom.
Jubileuszowa Msza św. dziękczynna będzie sprawowana w niedzielę 27 września o godz. 11:00.
Chyba warto powrócić pamięcią do historii naszego kościoła (patrz zakładka: Kościół), do dwóch publikacji na ten temat (w zakładce: Historia).
Z okazji jubileuszu po południu spotykamy się na Festynie Rodzinnym. Program znajduje się w Gazetce i Ogłoszeniach Parafialnych z bieżącego tygodnia.
Zapraszamy serdecznie parafian i gości.
Na miniaturze z lewej nasz kościół widziany z rynku przed ponad 100 laty.
Post factum: Przejdź do podstrony Wydarzenia , a stamtąd do Galerii zdjęć.
admin1 dnia września 23 2015 18:37:08
· Drukuj
test
Misje św. zakończone

W dniach 12 - 20 września 2015 r. nasza Parafia przeżyła Misje św., które poprowadzili misjonarze ze Zgromadzenia Świętej Rodziny: Ojcowie Stanisław Malinowski i Kazimierz Świderski. Dziękujemy im za ich posługę, a parafianom za aktywny udział w Misjach. Niech to dobro duchowe, owoc Misji, pozostanie z nami na stałe.
Przejdź do zakładki Wydarzenia , gdzie znajduje się krótki opis - tematyka poszczególnych dni Misji oraz link do Galerii zdjęć.

admin1 dnia września 22 2015 19:02:15
· Drukuj
test
Misje św. w naszej parafii
W sobotę 12 września w naszej parafii rpzpoczynają się Misje św., które będą trwały do niedzieli 20 września 2015 r.
Misje poprowadzą misjonarze Świętej Rodziny, a program jest w Gazetce Parafialnej i Ogłoszeniach Parafialnych.
Jak wiadomo, Misje św. odprawiane są raz na dziesięć lat. To czas łaski i Bożego miłosierdzia.
W Misjach bierzemy udział wszyscy. Zachęcajmy się wzajemnie do czynnego udziału w Misjach św.
I módlmy się o błogosławione owoce ćwiczeń duchowych:
O dobry i miłosierny Boże. Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji św. Spraw łaskawie, aby przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym pożytek. Ty chcesz, aby wszyscy ludzie poznali prawdę i zostali zbawieni. Dlatego z ufnością wołamy „Przyjdź królestwo Twoje”.
Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przeżyć czas Misji Świętych. Maryjo, ucieczko grzeszników, bądź Matką parafii naszej. Święty Michale Archaniele, broń nas w walce przeciw zasadzkom złego ducha teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

admin1 dnia września 05 2015 16:31:15
· Drukuj
test