Zaloguj
Dożynki 2014

W niedzielę 7 września dziękowaliśmy dobremu Bogu za plony ziemi. Tegoroczne Dożynki w parafii były zarazem dożynkami gminnymi.
Więcej szczegółów w zakładce Wydarzenia, a zdjęcia z Mszy św. i korowodu - w Galerii kliknij tutaj.


admin1 dnia września 25 2014 12:07:29
· Drukuj
test
Nowy rok szkolny i katechetyczny
1. września to dzień rozpoczęcia nauki dla dzieci i młodzieży. Wyzwaniem staje się dziś zwłaszcza wychowanie religijne. Postępująca laicyzacja nie jest wyłącznie wynikiem agresji drugiej strony, ale najczęściej naszej własnej "letniości". Niby jesteśmy w Kościele, ale powierzchownie. Z boku. Jakby tylko jedną nogą. Czy katolicka tożsamość,odwaga, zaangażowanie zachorowały? Ze strony parafii konkretne propozycje: dla chłopców, wszystkich - otwarta jest wspólnota ministrantów, zbiórki ministranckie po Mszy św. szkolnej w czwartki. Dla dziewcząt, wszystkich - otwarta jest wspólnota Marianek, spotkania formacyjne są w soboty o 10.30. Dla dorosłych, nie wszystkich, dla tych co mają słuch muzyczny - otwarta jest możliwość śpiewania w chórze parafialnym albo gry w orkiestrze. Dla wszystkich - możliwość zaangażowania się w działalność charytatywną Caritasu. Dla wszystkich - otwarta jest możliwość pogłębiania swej wiary przez korzystanie z biblioteki parafialnej. Dla młodzieży gimnazjalnej, rodziców i dzieci komunijnych - konieczny jest udział w spotkaniach przygotowujących do przyjęcia komunii św. i bierzmowania.
I dla absolutnie wszystkich - konieczny jest udział w niedzielnej Mszy św.
Wobec tych propozycji nie można być obojętnym!
admin1 dnia września 02 2014 19:10:59
· Drukuj
test
Rewitalizacja terenu przykościelnego
W ostatnie dwa tygodnie sierpnia parafianie gorzowscy walczyli z korzeniami, kamieniami, chwastami i gruzem znajdującymi się na terenie przykościelnym. Ta prawie hektar ziemi i było z czym walczyć. W pierwszym tygodniu pracowali parafianie z wiosek, w drugim z Gorzowa. Co było niezwykłe, codziennie przychodziło kilkadziesiąt osób! Nawet dzieci. Był i ciężki sprzęt, i własne narzędzia. Sadzono i przesadzano kwiaty i krzewy, wywożono kamienie i gruz, przywieziono nową ziemię (ok. 50 ton), niwelowano teren. Pracami kierował ogrodnik z Bogdańczowic.
Słowa wielkiego uznania i podziękowania za zaangażowanie i wykonaną pracę!
W galerii do obejrzenia zdjęcia z tych prac.
admin1 dnia września 02 2014 18:42:00
· Drukuj
test
Zaproszenie na Festiwal

W niedzielę 10 sierpnia przy pałacu w Pawłowicach odbędzie się doroczny Festiwal Piosenki Religijnej i zarazem rodzinny festyn charytatywny.
To już IV edycja festiwalu "Barka" organizowanego przez naszą parafialną Caritas.
Początek rodzinnego spotkania o godz.15:30, program na plakacie obok (kliknij na obrazku).
W programie m.in. występ znanej w całym kraju piosenkarki Eleni.
Zapraszamy wszystkich parafian! Zaprośmy naszych krewnych, przyjaciół, znajomych - także spoza parafii.
Post factum: zajrzyj do Wydarzeń i Galerii zdjęć - są tam chwile zatrzymane w kadrze.
admin1 dnia sierpnia 08 2014 10:23:53
· Drukuj
test
Pożegnanie sióstr Elżbietanek
Zgodnie z dekretem władz zakonnych dzień 31 lipca był oficjalnym dniem likwidacji klasztoru Sióstr Elżbietanek. Uroczyste pożegnanie Sióstr nastąpiło w czasie Mszy św. w czwartek 31 lipca. Wzięło w niej udział 5 naszych sióstr Elżbietanek oraz liczne grono kapłanów, służby liturgicznej i wiernych. Nie obyło się bez smutnych akcentów, ale były też słowa podziękowania dla sióstr, a także dziękczynne Te Deum Laudamus za 111 lat obecności Elżbietanek w Gorzowie. Warto zajrzeć do zakładki "Wydarzenia". Znajdziesz tam linki do filmików umieszczonych na YouTube i ...
admin1 dnia sierpnia 05 2014 21:53:38
Czytaj więcej · 899 czytań · Drukuj
test
Likwidacja klasztoru w Gorzowie
Ponad 100 lat (od 1903 r.) Gorzów cieszył się obecnością sióstr Elżbietanek. I oto 31 lipca br. ma być oficjalną datą zamknięcia klasztoru. Dlaczego? Obszernie pisze na ten temat Ks. Proboszcz w ostatniej Gazetce Parafialnej (ten tekst można też przeczytać w Ogłoszeniach Parafialnych z 29 czerwca).
W dekrecie informującym o zamknięciu klasztoru w Gorzowie Siostra Hieronima - aktualna Siostra Prowincjalna z Katowic, która w naszej parafii przebywała cztery lata i służyła chorym - napisała m.in.:
„Mamy świadomość, że obecność Sióstr Elżbietanek jest wpisana w krajobraz Gorzowa i okolicy od stu lat. Dla mnie osobiście ta decyzja jest o tyle trudniejsza, że przez kilka lat było mi dane pełnić posługę w Stacji Opieki Caritas, a tym samym doświadczyć ogromnej dobroci i życzliwości parafian z Gorzowa Śl. Jednak niestety, nie jesteśmy już w stanie inaczej rozwiązywać problemów wynikających z ogromnych niedoborów personalnych w naszej zakonnej Prowincji. Dlatego decyzja o zniesieniu placówki w Gorzowie Śl. – mimo, że bardzo bolesna, jest ostateczna i nieodwołalna.”
To rzeczywiście bardzo bolesna sprawa... Trzeba nam jeszcze do niej wrócić...
admin1 dnia lipca 03 2014 15:13:27
· Drukuj
test
Procesje w Odpust parafialny i w Boże Ciało
W galerii zdjęć są do obejrzenia fragmenty Mszy św. odprawionej w uroczystość Trójcy Przenajświętszej - w Odpust parafialny - oraz z procesji po sumie kliknij, a także z procesji w Boże Ciało kliknij.
admin1 dnia czerwca 21 2014 11:57:30
· Drukuj
test
Teraz radio DOXA
Radio Plus Opole zmieniło się na radio Doxa.
Od 1 maja 2014 roku Radio Diecezji Opolskiej po wielu latach współtworzenia sieci Plus stało się niezależnym i tym samym całkowicie regionalnym radiem. Doxa, z języka greckiego znaczy chwała, dlatego też Radio chce jeszcze intensywniej realizować program o charakterze społeczno-misyjnym. Radia Doxa można słuchać na tych samych częstotliwościach, co dotychczas: u nas na 107,9.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
admin1 dnia maja 23 2014 17:43:29
· Drukuj
test
I Komunia św. w 2014 r.

Tradycyjnie w 3. niedzielę maja przeżywaliśmy w parafii uroczystość I Komunii św.
W tym roku po raz pierwszy przyjęło komunię św. 35 dzieci.
W galerii są do obejrzenia zdjęcia z tej uroczystości.
admin1 dnia maja 20 2014 12:03:57
· Drukuj
test
Kanonizacja
Msza kanonizacyjna w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia br. to wydarzenie, którego znaczenia być może obecnie jeszcze nie w pełni doceniamy, ale wielkie słowa są tu jak najbardziej na miejscu. Oto Kościół ogłasza świętym naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II!
I wszystko to dzieje się na naszych oczach! Co za historia!
Śpiewajmy Bogu Najwyższemu Te Deum laudamus za ten wspaniały dar. Dziękujmy także za Dobrego Papieża Jana XXIII, z którym naszego papieża połączyła wspólna kanonizacja.
W naszej parafii też nam trzeba przeżyć ten dzień jako ważne i wielkie święto. I tak o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna, a po południu o 15.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo dziękczynne za dar kanonizacji.
admin1 dnia kwietnia 25 2014 09:37:56
Czytaj więcej · 896 czytań · Drukuj
test
Zmartwychwstał Pan prawdziwie

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt.
Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem wprowadzi w nasze życie radość, pokój serca
i nadzieję na życie wieczne.


W Galerii są do obejrzenia zdjęcia z obchodów Triduum Paschalnego aż po Rezurekcję w wielkanocny poranek.

admin1 dnia kwietnia 19 2014 19:40:34
· Drukuj
test