Zaloguj
Wielki Tydzień
W niedzielę 13 kwietnia rozpoczął się Wielki Tydzień.
Szczególnie ważne są trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia - Triduum Paschalne. Te dni są największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i poprzez sprawowaną liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek zmierzają do punktu kulminacyjnego, jakim jest obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.

Porządek Mszy św., nabożeństw i adoracji podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele, a także plan spowiedzi wielkanocnej, znajdziemy w zakładce "Ogłoszenia". Tu jeszcze chcemy powrócić do rekolekcji wielkopostnych i spotkania z osobami starszymi i schorowanymi oraz do niedzielnego koncertu muzyki religijnej. Zajrzyj do zakładki "Wydarzenia".
admin1 dnia kwietnia 14 2014 09:37:56
· Drukuj
test
Prace przy kościele - ciąg dalszy

W Galerii zdjęć pokazujemy stan prac przy kościele po upływie miesiąca. Rozpoczęły się one 5 marca i postępują w dobrym tempie. Pracują intensywnie firmy brukarzy, murarzy, dekarzy, kamieniarzy, elektryków, malarzy, konserwatorów zabytków. I choć wciąż jest jeszcze daleko do końca, to efekty ich pracy są już dość dobrze widoczne.

Niech to zresztą zilustrują zdjęcia.

admin1 dnia kwietnia 04 2014 10:59:31
· Drukuj
test
Prace przy kościele
W marcu rozpoczęły się przy kościele gruntowne prace modernizacyjne. Więcej na ten temat w zakładce "Wydarzenia" (tam też odesłanie do Galerii zdjęć).
admin1 dnia marca 20 2014 11:06:40
· Drukuj
test
Jubileusze Ks. Proboszcza
W sobotę 15 marca 2014 r. świętowano w parafii podwójny jubileusz Księdza Proboszcza: 65 rocznicę urodzin oraz 40 rocznicę święceń kapłańskich.
Już o 7:00 była Msza św. z dziękczynnym "Te Deum laudamus", a potem "agapa" - spotkanie przy stole, w którym wzięła udział Rada Duszpasterska, Caritas i inne osoby czynnie zaangażowane w życie parafii.
Księże Proboszczu, "Ad multos annos"!
Życzymy dobrego zdrowia, mocy Ducha Świętego i błogosławionych owoców posługi kapłańskiej w naszej parafii.

W galerii zdjęć są do obejrzenia fotografie z obchodów tych jubileuszy .

admin1 dnia marca 18 2014 12:46:32
· Drukuj
test
Czyż Chrystus jest podzielony?
Pod takim hasłem zaczerpniętym z 1 Listu do Koryntian jest obchodzony tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, trwający od 18 do 25 stycznia.
Z tej okazji w naszym kościele w niedzielę 19 stycznia odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, na które zaprosiliśmy również parafian z kościoła ewangelickiego, a gościem specjalnym był pastor z Kluczborka ks. Paweł Szwedo.
W galerii znajdują się zdjęcia z tego nabożeństwa .
Czy frekwencja nie powinna być większa? Gdzie była nasza młodzież?
A modlitwa o jedność chrześcijan potrzebna jest cały rok!
admin1 dnia stycznia 22 2014 11:22:07
· Drukuj
test
Głosić radość Ewangelii
Taką oto dewizę obrał sobie nowy biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała.
Ojciec Święty Franciszek mianował go biskupem pomocniczym dnia 7 grudnia 2013 r., a święcenia biskupie przyjął dzisiaj, tj. w sobotę 11 stycznia 2014 r. w kościele seminaryjnym w Opolu.
Jest to - także dla nas - ważna chwila, jako że zapewne gościć go będziemy w przyszłości, czy to z okazji udzielanego sakramentu bierzmowania czy też wizytacji duszpasterskich i jubileuszy parafialnych.
Ks. Bp Pierskała ma 55 lat, po święceniach kapłańskich w 1985 r. i po 2-letniej posłudze jako wikariusz, w 1992 r. ukończył liturgikę na KUL-u. Następnie podjął pracę naukowo-dydaktyczną m.in. w opolskiej filii KUL i później na Wydziale Teologicznym UO. Oprócz tego przez wiele lat był dyrektorem Domu Księży Emerytów, a ostatnio kanclerzem kurii diecezjalnej.
Księże Biskupie, parafia w Gorzowie Śl. życzy Tobie owocnej posługi i obfitości łask Bożych. Szczęść Ci Boże!
admin1 dnia stycznia 11 2014 17:50:21
· Drukuj
test
Czy wiesz, że...
... święto Trzech Króli jest starsze niż święto Bożego Narodzenia?
Uroczystość ta pojawiła się wśród chrześcijan w Egipcie ok. III wieku i szybko się rozprzestrzeniła na Wschodzie. Potem dopiero przejął ją Zachód i połączył z narodzinami Jezusa. Samo święto nosi nazwę Objawienia Pańskiego albo Epifanii. Wspominamy wtedy wędrówkę magów ze Wschodu wg Ewangelii św. Mateusza. Królami zostali nazwani znacznie później (w VI w.), zaś ich rzekome imiona powstały w średniowieczu.
Magowie reprezentują świat pogański (byli kapłanami perskimi lub astrologami). Jezus objawia się zatem nie tylko żydom, ale wszystkim narodom i kulturom, każdej epoce. W ten sposób święto przypomina o uniwersalizmie Dobrej Nowiny.
Msze św. w naszym kościele - wg porządku niedzielnego, a po południu adoracja przy żłóbku przygotowana przez dzieci i grupę młodzieży z naszej parafii. Post factum: w galerii jest kilkanaście zdjęć z tego nabożeństwa zobacz .
admin1 dnia stycznia 04 2014 17:44:50
· Drukuj
test
Boże Narodzenie
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim parafianom i gościom obecnym w parafii obfitości łask Bożego Dzieciątka.
Światło betlejemskiej nocy niech umacnia i pomnaża wszystko to, co w nas jest dobre, piękne i szlachetne oraz pobudza do dzielenia się miłością.
Szczególne życzenia siły i Bożej opieki kierujemy do naszych parafian, którzy zjechali na święta do rodziny. Zmuszeni jesteście sytuacją do pracy często w dalekich krajach. Pamiętajcie, że tutaj jesteście u siebie, w swoich domach i w swojej parafii, i że jesteście bliscy naszym sercom i zawsze gorąco oczekiwani. Niech Bóg wam błogosławi.
Zobacz zdjęcia z tegorocznej szopki i dekoracji prezbiterium.
admin1 dnia grudnia 23 2013 11:11:56
· Drukuj
test
Marianki i... kleryk
W patronalną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele odbyło się przyjęcie nowych dziewczyn do grona Dzieci Maryi. To nasze Marianki. Ich miejsce podczas liturgii, to bardzo bliskie, choć nie bezpośrednie sąsiedztwo ołtarza - przy Jezusie. Jak Maryja.
W galerii można zobaczyć te niezwykłe chwile uwiecznione na fotografiach.
Ale nie koniec na tym.
W tę samą uroczystość nasz parafianin Mateusz Kandzia - student IV roku Seminarium Duchownego w Opolu - otrzymał pierwsze niższe święcenia: do posługi lektoratu i akolitatu, dopełnione obłóczynami. Od tej pory będziemy go widzieć w sutannie.
Mamy kilka zdjęć z tych święceń, zaczerpniętych z galerii Seminarium.
admin1 dnia grudnia 15 2013 17:10:04
· Drukuj
test
Roraty 2013
Rozpoczął się Adwent, a w nim tradycyjne Roraty. Przez udział w Roratach przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, ale także do młodzieży i dorosłych - czerpiąc z pomysłu Papieża Franciszka na tegoroczne Roraty rozwiniętego przez "Małego Gościa Niedzielnego": pomagamy biednym. Program nabożeństw adwentowych przebiega pod hasłem "uBoga droga. Tyle masz ile dasz".
Dzieci otrzymały dużą planszę i w kolejne dni Adwentu wstawiają obrazki świętych, którzy troszczyli się o biednych, a od 6 grudnia przynoszą do kościoła kilkugroszowe monety i wrzucają je do „Adwentowej skarbonki dobroci”.
Przykład dobroci dał nam św. Mikołaj, który 6 grudnia zawitał także do naszej parafii - obejrzyj zdjęcia z jego pobytu.

admin1 dnia grudnia 09 2013 11:22:08
· Drukuj
test
Rok Rodziny
W ostatnią niedzielę bieżącego roku kościelnego - 24 listopada w uroczystość Chrystusa Króla - zakończył się w Kościele Powszechnym Rok Wiary, ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI.
Z kolei w naszej górnośląskiej metropolii - wraz z początkiem nowego roku kościelnego - rozpoczyna się Rok Rodziny ogłoszony przez biskupów diecezjalnych. Będzie trwał od I Niedzieli tegorocznego Adwentu do 28 grudnia 2014 r. tj. do Niedzieli Świętej Rodziny. Hasłem Roku jest Rodzina Miłością Wielka.
W naszym kościele będzie czytany w niedzielę 1 grudnia List pasterski w tej sprawie (można go znaleźć tutaj).
Trzeba nam odkryć na nowo wartość i znaczenie zdrowej chrześcijańskiej rodziny, umocnić się w przekonaniu, "że sakramentalne małżeństwo i rodzina jest skarbem, dziecko błogosławieństwem, a wzajemna miłość sensem życia".
admin1 dnia listopada 29 2013 22:23:34
· Drukuj
test