Zaloguj
Nowe albumy w Galerii
Chcesz obejrzeć zdjęcia z Odpustu parafialnego? Albo z I Komunii św.? Czy też z procesji w Boże Ciało? Zajrzyj do Galerii...
Tutaj znajdziesz Odpust, tu I Komunię, a tu Procesję.
admin1 dnia czerwca 10 2015 11:09:55
· Drukuj
test
Święcenia Diakonatu
W sobotę 9 maja o godzinie 10.00, w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu,
14 kleryków Seminarium Duchownego pochodzących z diecezji opolskiej przyjmie święcenia diakonatu.
Jest wśród nich nasz parafianin, Mateusz Kandzia.
Szafarzem sakramentu będzie ksiądz biskup Paweł Stobrawa.
Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszego kleryka, zwłaszcza w czasie rekolekcji przed diakonatem, które będą trwały od 2 maja. Jednocześnie zapraszamy do udziału w uroczystości święceń.

P.S. W Galerii są dostępne zdjęcia z tej uroczystości.

admin1 dnia maja 02 2015 11:08:22
· Drukuj
test
Jezu ufam Tobie
Dziś - w II Niedzielę wielkanocną - w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione 15 lat temu przez papieża Jana Pawła II za sprawą objawień św. s. Faustyny Kowalskiej, w czasie których sam Jezus prosił o to święto.
Ojciec św. Franciszek ogłosił wczoraj bullę „Oblicze Miłosierdzia” ustanawiając oficjalnie Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, który będzie trwał od 8 grudnia b.r. do 20 listopada 2016 r.
W naszym kościele po południu o 15.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a współtworzyć go będzie grupa starszej młodzieży z naszej parafii. Jesteśmy wszyscy zaproszeni na to nabożeństwo!
admin1 dnia kwietnia 12 2015 10:00:37
· Drukuj
test
Pan Zmartwychwstał, Alleluja!
Drogim parafianom i gościom życzymy prawdziwej radości ze Zmartwychwstania naszego Pana i Boga. Składamy życzenia Obfitych Łask Bożych oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych. Niech Chrystus oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga czynić życie szczęśliwym.
Radosnego Alleluja!
Zdjęcia z Wielkiej Soboty do obejrzenia w Galerii zobacz.
Krótki film z procesji rezurekcyjnej dostępny tutaj.
admin1 dnia kwietnia 04 2015 13:39:39
· Drukuj
test
Wielki Post: kolejna szansa...
Wielki Post jest czasem odnowy dla Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych.
Pisze ks. Proboszcz w ogłoszeniach na bieżący tydzień, w którym wypada Środa Popielcowa: "Wszystkich parafian prosimy o właściwe przeżycie świętego okresu Wielkiego Postu. To ma być naprawdę czas pewnych ograniczeń, ascezy, modlitwy, udziału w nabożeństwach pasyjnych, zjednoczenia z Chrystusem cierpiącym. Mamy tylko jedno życie, jedną śmierć. Sprawa zbawienia i życia wiecznego pozostaje najważniejszą sprawą życia".
To kolejna szansa dla każdego z nas...
W orędziu papieża Franciszka na tegoroczny Wielki Post czytamy: "Nie jesteśmy Bogu obojętni, zależy Mu na każdym z nas, zna nas po imieniu, troszczy się o nas i nas szuka, kiedy Go opuszczamy. Interesuje się każdym z nas. Jego miłość nie pozwala Mu być obojętnym na to, co się nam przydarza. Jednak bywa tak, że kiedy my mamy się dobrze i żyje się nam wygodnie, oczywiście zapominamy o innych, nie obchodzą nas ich problemy, ich cierpienia i krzywdy, jakich zaznają... wtedy nasze serce popada w obojętność. (...)
Obojętność wobec bliźniego i wobec Boga jest realną pokusą także dla nas, chrześcijan. Dlatego potrzebujemy słuchać w każdym Wielkim Poście nawoływania proroków, którzy podnoszą głos i nas przebudzają.(...) A zatem ...
admin1 dnia lutego 17 2015 17:00:19
Czytaj więcej · 747 czytań · Drukuj
test
O jedność chrześcijan
W dniach 17-25.01.2015 r. będziemy po raz kolejny obchodzić Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jego hasłem są słowa: „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«”. W diecezji opolskiej z tej okazji przygotowano cały szereg nabożeństw i spotkań poświęconych sprawie jedności chrześcijan. Takie nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego odbędzie się m.in. 18 stycznia o godz. 15:00 w Kluczborku w kościele ewangelickim Zbawiciela.
U nas tradycyjne już nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się tydzień później, w niedzielę 25 stycznia o godz.15:00, w kościele ewangelickim. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału (w ub. roku było nas mało...).
admin1 dnia stycznia 10 2015 11:05:47
· Drukuj
test
Boże Narodzenie A.D. 2014
Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Oby były niosącym łaskę spotkaniem z Chrystusem, Dawcą pokoju, dobra i miłości.
Pisze do nas Biskup Opolski w swym liście pasterskim, życząc, aby te kolejne święta Bożego Narodzenia udało się nam przeżyć z wiarą, jak najbardziej po Bożemu. Niech będą czasem rozradowania się Bogiem, uwielbienia Go i wyrażenia Mu wdzięczności, czasem nowego narodzenia Boga w nas i świadomego przeżywania Go w rodzinnym gronie, ku dobremu owocowaniu w codzienności. I niech tak będzie!
Nadchodzący Nowy Rok, to Czas na nowo podarowany nam przez Boga. Życzymy wszystkim, aby był czasem dobrze wypełnionym, nie takim co przez palce ucieka. Niech każdy jego dzień będzie jak święto.
Życzymy Czasu Dobrego - jako wartości nie do przecenienia.
P.S. W Galerii są do obejrzenia zdjęcia z tegorocznego żłóbka i dekoracji w prezbiterium - zobacz.
admin1 dnia grudnia 21 2014 12:10:40
· Drukuj
test
"Gorzów Śląski wczoraj i dziś"
Tak brzmi tytuł książki wydanej w grudniu 2014 r. przez parafię. Liczy 68 stron i posiada wiele pięknych zdjęć. Tekst opracowany przez ks. proboszcza i p. Michalinę Stelmach stanowi cenne źródło poznania przeszłości i teraźniejszości miasta i parafii. W ramach programu unijnego „Leader” w zakresie „zachowania dziedzictwa kulturowego i historycznego” pozycja ta została dofinansowana dotacją. Można ją otrzymać w kancelarii, w zakrystii i w bibliotece parafialnej.
Książka ta godna jest polecenia i parafianom i wszystkim, którzy wyemigrowali ze swojej „małej ojczyzny”, jaką jest ziemia gorzowska. Zajrzyj też do zakładki "Wydarzenia" kliknij tutaj , gdzie przeczytasz co pisze się na jej temat w Gościu Niedzielnym.
Na obrazku: okładka książki; kliknij, aby ją powiększyć.

admin1 dnia grudnia 05 2014 20:00:34
· Drukuj
test
Rok Życia Konsekrowanego - Adwent 2014
Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa, powtórnie w chwale na końcu czasów i na pamiątkę pierwszego przyjścia na Ziemię, w uroczystość Narodzenia Pańskiego.
W Ogłoszeniach Parafialnych na I Niedzielę Adwentu znajdziesz sporo informacji, jak owocnie przeżyć ten czas. Warto przy tym podkreślić fragment poświęcony ogłoszeniu przez papieża Franciszka "Roku Życia Konsekrowanego", który rozpoczyna się właśnie w tę niedzielę, 30 listopada 2014 r., i będzie trwał do
2 lutego 2016 roku.
Obok na obrazku - logo tego Roku, w którym umieszczono hasło: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.
Dziękujmy Bogu za osoby konsekrowane, które modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwa oraz prośmy o szczególne łaski dla całego stanu życia konsekrowanego.
admin1 dnia listopada 29 2014 10:10:42
· Drukuj
test
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2014
W sobotę - w Uroczystość Wszystkich Świętych - Kościół radował się z tego, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Dzień ten przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości.
W niedzielę - we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny - w sposób szczególny modliliśmy się dla naszych zmarłych o żywot wieczny, a korzystając ze skarbca Kościoła - pamiętaliśmy o zyskaniu dla nich odpustu zupełnego .
W dniach od 1 do 8 listopada można dostąpić tegoż odpustu nawiedzając cmentarz i spełniając znane warunki uzyskania odpustu.
W Galerii są do obejrzenia zdjęcia z nabożeństwa na cmentarzu za zmarłych.
admin1 dnia listopada 03 2014 18:56:54
· Drukuj
test
Dzwon i dzwonnica poświęcone

Nasz historyczny ponad 300-letni dzwon znalazł godne miejsce przy kościele, w nowo wybudowanej dzwonnicy bramowej. Tak oto pięknie kończy się historia z jego odzyskaniem z Niemiec przed kilku laty.
W Galerii zdjęć są do obejrzenia fotografie z zawieszenia dzwonu oraz osobno z aktu poświęcenia, który miał miejsce w niedzielę 28 września 2014 r.
Więcej szczegółów - w zakładce Wydarzenia.

W Galerii znajdziesz też zdjęcia z naszego kościoła - po przeprowadzonej w ostatnim czasie gruntownej renowacji ołtarzy, figur i obrazów zobacz.
admin1 dnia października 01 2014 14:20:21
· Drukuj
test