Zaloguj
100-lecie objawień Matki Bożej
Dobiega końca Wielka Nowenna Fatimska, obchodzimy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. W naszym kościele mamy już stosowną dekorację na ten Jubileusz (kliknij na miniaturce obok). Czy wiemy, że posiadamy oryginalną figurę sprowadzoną z Fatimy? Ale chyba nie rzecz w symbolach zewnętrznych...
Pan Jezus chce, aby Jego Matka była bardziej znana i miłowana na całym świecie.
Matka Najświętsza prosi o wynagrodzenie za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce i zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia ludzi. Chcemy wziąć sobie do serca to wezwanie do zaangażowania się w ratowanie świata, poprzez naszą modlitwę, ofiarę, wspólny różaniec i nabożeństwa pierwszosobotnie. By na koniec nadszedł czas tryumfu Jej Niepokalanego Serca - o czym Matka Boża zapewniła dzieci - wizjonerów w Fatimie 100 lat temu.
Zapraszamy każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października na Nabożeństwa Fatimskie z nauką, różańcem i procesją ze świecami.
admin1 dnia maj 04 2017 19:27:25
Czytaj więcej · 417 czytań · Drukuj
test
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!


Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem wprowadzi w nasze życie radość, pokój serca
i nadzieję na życie wieczne.

Zobacz w Galerii zdjęcia z Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego kliknij tutaj.

admin1 dnia kwiecień 15 2017 11:38:28
· Drukuj
test
Wielki Post
Skończył się tegoroczny długi karnawał, przed nami 40-dniowy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty, walki duchowej, czas nawrócenia. Co roku na nowo podejmujemy wysiłek przemiany - przejścia od starego do nowego; od życia według naszych własnych, ludzkich zamysłów - do życia w obecności Bożej i według Bożych planów; od życia w niewoli - do życia w wolności synów Bożych.
Ile to już Wielkich Postów przeżyliśmy? A jeżeli ten jest ostatnim w naszym życiu? Czy skorzystamy z tego czasu łaski?
Pomocą niech będzie dla nas uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych, a więc w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach parafialnych rozpoczynających się w 5. niedzielę Wielkiego Postu.
Zbliżmy się do Boga przez otwarcie się na Słowo Boże, Eucharystię i dobroczynność.
Korzystajmy ze szczególnych przywilejów, jakich udziela nam Kościół, mianowicie przez pobożny udział w Drodze Krzyżowej i przyjęcie komunii św. w czasie Mszy św. możemy uzyskać odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych.
admin1 dnia marzec 01 2017 21:26:57
· Drukuj
test
Niezwykła książka - wznowiona
Najstarsza książka religijna wydana na Śląsku w języku polskim pochodzi z Gorzowa Śląskiego!
Autorem był gorzowski proboszcz ks. Jan Dubiel, jej tytuł to „NAUKA ZBAWIENNA. Do czytania albo opowiadania na cały rok rozdzielona. Wypracowana przez Wielebnego Xsiędza JANA DUBIELIUSSA Plebana Gorzowskiego Roku Pańskiego 1733”.
Staraniem parafii wznowiono jej wydanie zachowując oryginalną okładkę i ornamenty. Z konieczności zmieniono jednak czcionkę, gdyż pisana gotykiem byłaby dziś nieczytelna. Książkę wydało Wydawnictwo św. Krzyża w Opolu i do nabycia jest w księgarni Wydawnictwa oraz w naszej parafii.

Więcej szczegółów - w zakładce Wydarzenia . Znajduje się tam tekst ks. Proboszcza napisany do Rocznika Powiatu Oleskiego (fragmenty tego tekstu są zamieszczone w opolskiej edycji Gościa Niedzielnego nr 2/2017).
admin1 dnia styczeń 19 2017 21:29:12
· Drukuj
test
Orszak w Gorzowie
Po raz pierwszy w naszym mieście przejdzie 6 stycznia br. „Orszak Trzech Króli”. W Polsce liczba zgłoszonych miast z Orszakami wynosi 560, a ile jest niezgłoszonych? Pewnie drugie tyle. Będziemy radośnie manifestować swą wiarę i cieszyć się z tego, że narodził się i jest z nami Pan Jezus, a my z mędrcami idziemy Jemu się pokłonić. Uczestnicy Orszaku przebierają się, szczególnie dzieci, za pastuszków, aniołków, za kogo tylko chcą. Dorośli mają na głowach korony i też jakieś przebrania. W razie ich braku, korony dla wszystkich przygotowały dzieci szkolne.
Zbiórka przy kościele o 14:15. Wymarsz Orszaku o 14.30, na Rynku pokłon Jezusowi i Świętej Rodzinie. W Orszaku weźmie udział także orkiestra górnicza z Bytomia, a potem o 15.00 w kościele koncert kolęd w wykonaniu tej orkiestry, z niespodziankami i upominkami dla słuchaczy koncertu.
Post factum: W Galerii znajdują się zdjęcia z przemarszu Orszaku - kliknij tutaj.
admin1 dnia styczeń 05 2017 18:22:19
· Drukuj
test
Adwent i Boże Narodzenie 2016


Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy Go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie jeszcze nie jest dostatecznie znany i kochany. ”Idźmy i głośmy.”

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszych rodzin.

W Galerii jest kilka zdjęć z wystroju kościoła oraz z występów przed Pasterką.
admin1 dnia grudzień 22 2016 19:50:24
· Drukuj
test
Jezus Królem i Panem
W niedzielę 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski we wszystkich parafiach odbędzie się proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzień wcześniej Akt ten zostanie proklamowany w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
W naszym kościele rozpocznie się 11 listopada nowenna, podczas której w ciągu 9 dni będziemy modlić się o uznanie panowania Jezusa Chrystusa Króla i osobiste poddanie się Jego Prawu. Odmawiajmy również w naszych domach „Modlitwę do Jezusa, naszego Króla i Pana”, której tekst był do pobrania w kościele.

Przejdź do zakładki Wydarzenia , gdzie m.in. jest pokazany wystrój naszego prezbiterium.
admin1 dnia listopad 08 2016 10:40:20
· Drukuj
test
Co nowego w witrynie?
W zakładce Wydarzenia o jubileuszu posługi proboszczowskiej oraz o odwiedzinach św. Stanisława Kostki w parafii, a w Galerii - zdjęcia z festynu rodzinnego Barka 2016 w Pawłowicach, z powitania pielgrzymki zielonogórsko-głogowskiej zmierzającej na Jasną Górę oraz z Mszy św. dożynkowej.
admin1 dnia wrzesień 21 2016 19:08:08
· Drukuj
test
Papież Franciszek w Polsce
Podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek po raz pierwszy przybędzie do Polski.
W programie jest także m.in. Msza św. dziękczynna z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski na Jasnej Górze w Częstochowie (patrz: Ogłoszenia Parafialne) i nawiedzenie obozu zagłady w Oświęcimiu.
Papież będzie w Polsce w dniach 27 - 31 lipca.
Nie miejsce tu na szczegóły, obszernie podawane w mediach, ale zachęcamy do udziału we wspomnianej Mszy św. w Częstochowie, a młodych do wyjazdu do Krakowa (najlepiej mieć ze sobą wejściówkę - do pobrania z kurii).
Jednoczmy się duchowo i w modlitwie o błogosławione owoce tych niezwykłych dni.
admin1 dnia lipiec 22 2016 12:42:22
· Drukuj
test
Nowości w Galerii
Warto zajrzeć do Galerii! Jest tam kilka nowych albumów. Wiele się działo w naszej Parafii w ostatnim czasie... A już szczególnym wydarzeniem było przywitanie neoprezbitera - naszego parafianina - ks. Mateusza Kandzi i jego Msza św. prymicyjna. Wcześniej I Komunia św. dzieci oraz bierzmowanie młodzieży i jeszcze procesja z Uroczystości Bożego Ciała.
admin1 dnia maj 30 2016 20:13:52
· Drukuj
test
Neoprezbiter Mateusz Kandzia
W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 14 maja, w Katedrze Opolskiej ks. bp Ordynariusz Andrzej Czaja wyświęcił 12 nowych kapłanów z Diecezji Opolskiej.
Jest wśród nich nasz parafianin Mateusz Kandzia. To wielka radość w naszych sercach! Mamy w lokalnym Kościele nowego księdza; powierzmy Go serdecznej modlitwie.
Ks. Mateusz Kandzia odprawi Mszę św. prymicyjną 22 maja o godz. 11.00. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony został w Gazetce Parafialnej (takowy znajduje się też w Ogłoszeniach z poprzedniej niedzieli).
Powołanie kapłańskie jest darem Pana Boga danym Kościołowi dla dobra Ludu Bożego. W prymicjach ks. Mateusza uczestniczymy wszyscy, dziękując Panu Bogu za ten wspaniały dar.
W zakładce "Wydarzenia" są dwie notatki nt. ks. Mateusza oraz parę zdjęć ze święceń kapłańskich w katedrze opolskiej, zaś w Galerii - zdjęcia z przywitania ks. Prymicjanta w Gorzowie i z prymicji.
admin1 dnia maj 15 2016 10:54:25
· Drukuj
test