Zaloguj
Adwent 2017
W I pierwszą niedzielę Adwentu trzeba przypomnieć sobie, po co ten czas dany nam i zadany przez Boga. Adwent jest przygotowaniem na Boże Narodzenie, ale też na sąd Boży w dniu ostatecznym. Potrzebne jest zatrzymane się w pędzie naszego życia. Kościół zachęca do zachowania abstynencji od alkoholu i ograniczenia używek, jak słodycze, nikotyna, a także do praktykowania uczynków miłosierdzia. No i są Roraty, u nas codziennie o godz. 17.00.
Jak to ks. Proboszcz w Ogłoszeniach na I niedzielę Adwentu podkreślił, Roraty są dla dorosłych. W Ewangelii Pan ...
admin1 dnia grudzień 01 2017 19:59:30
Czytaj więcej · 315 czytań · Drukuj
test
Powrót krzyża

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. doczekaliśmy się pięknej bezwietrznej (choć b. zimnej) pogody, umożliwiającej podjęcie prac na wysokości. Ekipa z Opola na koszu podnośnika wysięgnikowego z Gliwic zdjęła z wieży uszkodzony krzyż i zamontowała nowy.
Nie obyło się jednak bez problemów - więcej na ten temat w zakładce Wydarzenia.
Ciekawe zdjęcia z tej operacji znajdują się w Galerii.


admin1 dnia listopad 29 2017 19:01:54
· Drukuj
test
Orkan uszkodził krzyż
Orkan "Ksawery", który szalał w Polsce, w noc z 5 na 6 października 2017 r. uszkodził żeliwny krzyż na wieży naszego kościoła: urwane zostało jego ramię i jedna część spadła na ziemię, dziurawiąc po drodze dach, a drugi fragment zawisł w górnym fragmencie wieży.
Stworzyło to zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu, stąd była potrzebna interwencja straży pożarnej.
Na zdjęciach w Galerii można zobaczyć akcję naszej OSP i z Praszki.
Teraz trzeba będzie zdjąć resztki krzyża...
Przejdź do zakładki Wydarzenia, gdzie jest więcej szczegółów kliknij.

admin1 dnia październik 11 2017 10:35:24
· Drukuj
test
Wizytacja kanoniczna biskupa
W poniedziałek i wtorek 25 i 26 września miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. bp Paweł Stobrawa. Jest to czynność apostolska, pasterska., odbywana co 6 lat; biskup odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża, by wysłuchać parafian, czym się cieszą i co ich martwi, by prosić Boga o błogosławieństwo dla parafii. Wizytacja ma także charakter administracyjny i dotyczy m.in. sprawdzenia poprawności prowadzenia ksiąg parafialnych.
Jak przebiegała u nas ta wizytacja?
Przede wszystkim w poniedziałkowy wieczór ks. biskup odprawił Mszę św. w naszej intencji, poprzedzoną uroczystym przywitaniem. Potem były spotkania z poszczególnymi grupami i wspólnotami parafialnymi.
Więcej na ten temat w zakładce Wydarzenia .

admin1 dnia październik 01 2017 22:22:55
· Drukuj
test
Nowe zdjęcia w GaleriiTo zdjęcia z procesji w odpust parafialny i w Boże Ciało. Na miniaturce obok fragment pięknego dywanu kwiatowego przed 1. ołtarzem polowym z Bożego Ciała; kliknij na obrazku i powiększ.
Są też zdjęcia nieco wcześniejsze: z I Komunii św. naszych dzieci i z inscenizacji o św. Bracie Albercie przygotowanej przez młodzież gimnazjalną, a ponadto z VII Festiwalu Piosenki Religijnej "Barka".


admin1 dnia czerwiec 17 2017 11:56:32
· Drukuj
test
100-lecie objawień Matki Bożej
Dobiega końca Wielka Nowenna Fatimska, obchodzimy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. W naszym kościele mamy już stosowną dekorację na ten Jubileusz (kliknij na miniaturce obok). Czy wiemy, że posiadamy oryginalną figurę sprowadzoną z Fatimy? Ale chyba nie rzecz w symbolach zewnętrznych...
Pan Jezus chce, aby Jego Matka była bardziej znana i miłowana na całym świecie.
Matka Najświętsza prosi o wynagrodzenie za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce i zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia ludzi. Chcemy wziąć sobie do serca to wezwanie do zaangażowania się w ratowanie świata, poprzez naszą modlitwę, ofiarę, wspólny różaniec i nabożeństwa pierwszosobotnie. By na koniec nadszedł czas tryumfu Jej Niepokalanego Serca - o czym Matka Boża zapewniła dzieci - wizjonerów w Fatimie 100 lat temu.
Zapraszamy każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października na Nabożeństwa Fatimskie z nauką, różańcem i procesją ze świecami.
admin1 dnia maj 04 2017 19:27:25
Czytaj więcej · 450 czytań · Drukuj
test
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!


Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem wprowadzi w nasze życie radość, pokój serca
i nadzieję na życie wieczne.

Zobacz w Galerii zdjęcia z Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego kliknij tutaj.

admin1 dnia kwiecień 15 2017 11:38:28
· Drukuj
test
Wielki Post
Skończył się tegoroczny długi karnawał, przed nami 40-dniowy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty, walki duchowej, czas nawrócenia. Co roku na nowo podejmujemy wysiłek przemiany - przejścia od starego do nowego; od życia według naszych własnych, ludzkich zamysłów - do życia w obecności Bożej i według Bożych planów; od życia w niewoli - do życia w wolności synów Bożych.
Ile to już Wielkich Postów przeżyliśmy? A jeżeli ten jest ostatnim w naszym życiu? Czy skorzystamy z tego czasu łaski?
Pomocą niech będzie dla nas uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych, a więc w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach parafialnych rozpoczynających się w 5. niedzielę Wielkiego Postu.
Zbliżmy się do Boga przez otwarcie się na Słowo Boże, Eucharystię i dobroczynność.
Korzystajmy ze szczególnych przywilejów, jakich udziela nam Kościół, mianowicie przez pobożny udział w Drodze Krzyżowej i przyjęcie komunii św. w czasie Mszy św. możemy uzyskać odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych.
admin1 dnia marzec 01 2017 21:26:57
· Drukuj
test
Niezwykła książka - wznowiona
Najstarsza książka religijna wydana na Śląsku w języku polskim pochodzi z Gorzowa Śląskiego!
Autorem był gorzowski proboszcz ks. Jan Dubiel, jej tytuł to „NAUKA ZBAWIENNA. Do czytania albo opowiadania na cały rok rozdzielona. Wypracowana przez Wielebnego Xsiędza JANA DUBIELIUSSA Plebana Gorzowskiego Roku Pańskiego 1733”.
Staraniem parafii wznowiono jej wydanie zachowując oryginalną okładkę i ornamenty. Z konieczności zmieniono jednak czcionkę, gdyż pisana gotykiem byłaby dziś nieczytelna. Książkę wydało Wydawnictwo św. Krzyża w Opolu i do nabycia jest w księgarni Wydawnictwa oraz w naszej parafii.

Więcej szczegółów - w zakładce Wydarzenia . Znajduje się tam tekst ks. Proboszcza napisany do Rocznika Powiatu Oleskiego (fragmenty tego tekstu są zamieszczone w opolskiej edycji Gościa Niedzielnego nr 2/2017).
admin1 dnia styczeń 19 2017 21:29:12
· Drukuj
test
Orszak w Gorzowie
Po raz pierwszy w naszym mieście przejdzie 6 stycznia br. „Orszak Trzech Króli”. W Polsce liczba zgłoszonych miast z Orszakami wynosi 560, a ile jest niezgłoszonych? Pewnie drugie tyle. Będziemy radośnie manifestować swą wiarę i cieszyć się z tego, że narodził się i jest z nami Pan Jezus, a my z mędrcami idziemy Jemu się pokłonić. Uczestnicy Orszaku przebierają się, szczególnie dzieci, za pastuszków, aniołków, za kogo tylko chcą. Dorośli mają na głowach korony i też jakieś przebrania. W razie ich braku, korony dla wszystkich przygotowały dzieci szkolne.
Zbiórka przy kościele o 14:15. Wymarsz Orszaku o 14.30, na Rynku pokłon Jezusowi i Świętej Rodzinie. W Orszaku weźmie udział także orkiestra górnicza z Bytomia, a potem o 15.00 w kościele koncert kolęd w wykonaniu tej orkiestry, z niespodziankami i upominkami dla słuchaczy koncertu.
Post factum: W Galerii znajdują się zdjęcia z przemarszu Orszaku - kliknij tutaj.
admin1 dnia styczeń 05 2017 18:22:19
· Drukuj
test
Adwent i Boże Narodzenie 2016


Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy Go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie jeszcze nie jest dostatecznie znany i kochany. ”Idźmy i głośmy.”

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia wszystkim parafianom i gościom przybyłym do naszych rodzin.

W Galerii jest kilka zdjęć z wystroju kościoła oraz z występów przed Pasterką.
admin1 dnia grudzień 22 2016 19:50:24
· Drukuj
test