Zaloguj
Michał Archanioł w Gorzowie!
W niedzielę 29 września przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a już w poniedziałek 30 września przybywa do Gorzowa św. Michał Archanioł! Rozpocznie się 3-dniowe nawiedzenie naszej parafii przez figurę tego św. Archanioła, przybyłą do nas z włoskiego sanktuarium na górze Gargano, gdzie miały miejsce cudowne objawienia.
W programie nawiedzenia znajdują się m.in. Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, kazania i konferencje o świecie aniołów, błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci, akt zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi. Można będzie przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.
Powitanie figury nastąpi w poniedziałek 30 września na Rynku, poprzedzone nabożeństwem oczekiwania o godz. 17:30. Po procesji do kościoła o godz. 18:00 rozpocznie się Msza św. Szczegółowy plan nawiedzenia figury znajduje się ...
admin1 dnia września 13 2019 20:32:45
Czytaj więcej · 382 czytań · Drukuj
test
Dożynki parafialne
W niedzielę 8 września dziękowaliśmy Bogu za zbiory, a rolnikom z Gorzowa za trud i przygotowanie tegorocznych dożynek.
W Galerii są do obejrzenia zdjęcia z Mszy św. dożynkowej. Jeszcze więcej zdjęć na parafialnej stronie facebookowej.
To nie koniec dożynek dla naszej parafii! W niedzielę 22 września będziemy gospodarzami dożynek diecezjalnych na Górze Świętej Anny. Przywilej taki otrzymał nasz dekanat gorzowski.
Spotykamy się w Grocie Lurdzkiej z delegacjami innych dekanatów o godz. 10:15. Najpierw przewidziana jest prezentacja parafii z dekanatu, potem o 10:45 wyruszy korowód z wieńcami dożynkowym Suma Dożynkowa zostanie odprawiona o godz. 11:00.
Wszystkich naszych parafian zachęcamy do wyjazdu na Górę św. Anny.
admin1 dnia września 13 2019 18:21:32
· Drukuj
test
Ruszył remont wieży głównej
W połowie lipca rozpoczęły się prace przy remoncie głównej wieży kościoła - ustawiono wokół niej rusztowanie.
Kliknij na miniaturze obok.
Głównym wykonawcą robót jest firma ciesielsko-dekarska spod Strzelec Opolskich. Prace powinny zakończyć się przed końcem bieżącego roku.
Jak pisze ks. Proboszcz w Ogłoszeniach na niedzielę 21 lipca, koszt wynajmu samego tylko rusztowania wynosi prawie 100 tys. zł. Dlatego b. ważne jest teraz finansowe wsparcie parafii. Jeśli komuś Bóg błogosławi w sprawach materialnych, niech podziękuje Panu Bogu i podzieli się tym błogosławieństwem: konto remontowe naszej parafii w Banku Spółdzielczym w Gorzowie jest nadal aktualne.

Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szczęśliwego zakończenia tych trudnych prac.
admin1 dnia lipca 24 2019 19:22:54
· Drukuj
test
Kaplica w Pawłowicach
W niedzielę 19 maja 2019 r. podczas uroczystej Mszy św. poświęcono kaplicę pw. św. Jana Pawła II w Pawłowicach. Aktu tego dokonał delegat biskupa opolskiego ks. Tomasz Rehlis - oficjał Sądu Diecezji Opolskiej.
To historyczna chwila! Kaplica będzie służyła przede wszystkim pensjonariuszom Domu Seniora, który w tym samym dniu został oficjalnie otwarty i poświęcony, ale także mieszkańcom Pawłowic. Kaplica zbudowana została w dużej mierze ze środków unijnych, nie jest więc własnością kościelną. Tym niemniej w parafii będzie ona pełnić funkcje kościoła filialnego.
Więcej szczegółów w zakładce Wydarzenia, natomiast w Galerii kilkanaście zdjęć z uroczystości poświęcenia kliknij.
admin1 dnia maja 24 2019 20:29:20
· Drukuj
test
45-lecie kapłaństwa
W czwartek 25 kwietnia 2019 r. do parafii zjechało kilkunastu kapłanów obchodzących jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich. To kursowi koledzy naszego księdza Proboszcza, na którego przypadła organizacja tegorocznego zjazdu. Jubileuszowa Msza św. dziękczynna miała uroczysty charakter: była orkiestra, śpiewał chór, księża zostali wprowadzeni do kościoła procesyjnie. Były kwiaty i podziękowania, a nade wszystko modlitwa licznie przybyłych parafian w intencji żyjących i zmarłych kapłanów z ich rocznika święceń.
Dziękujemy za pięknie przygotowaną oprawę jubileuszu.
W galerii są do obejrzenia zdjęcia z tej Mszy św. kliknij
admin1 dnia kwietnia 28 2019 21:48:08
· Drukuj
test
Chrystus Pan Zmartwychwstał. Alleluja!
…drodzy bracia i siostry w Chrystusie, obyśmy się nie chlubili niczym innym, jak tyko krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa [por. Ga 6,14]. On jest naszym życiem, naszym zbawieniem, naszym zmartwychwstaniem. Przez Niego zostaliśmy zbawieni i wyzwoleni” (z homilii Ojca św. Benedykta XVI).

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt.
Spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym niech wprowadzi w nasze życie
radość, pokój serca i nadzieję na życie wieczne.


W Galerii - zdjęcia z Wielkiej Soboty i Rezurekcji
admin1 dnia kwietnia 20 2019 09:49:21
· Drukuj
test
Wielki Tydzień 2019
Od Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej 14 kwietnia rozpoczyna się w Kościele Wielki Tydzień. Trwa on do Soboty 20 kwietnia, do Wigilii Paschalnej, i poprzedza Noc Zmartwychwstania Pańskiego. To najświętszy czas w roku. Wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.
Każdy z nas, chrześcijan, powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.
Czy znany jest Ci szczegółowy plan obchodów Triduum Paschalnego w naszym kościele?
admin1 dnia kwietnia 13 2019 09:43:25
· Drukuj
test
Remont mniejszej wieży trwa

Mała wieża otulona rusztowaniem, a wokół zimowa szata... Warto zajrzeć do Wydarzeń, gdzie znajduje się dostęp do drugiego już filmiku z remontu. Także w Galerii jest kilka nowych zdjęć

Kliknij na miniaturce.

Post factum: remont tej wieży został ukończony 30 marca 2019 r. Zobacz jej 2 zdjęcia w zakładce Wydarzenia.

admin1 dnia lutego 06 2019 19:36:04
· Drukuj
test
Cud narodzin

W tę niezwykłą noc, kiedy świętujemy cud narodzin Boga-Człowieka, życzymy wielu Łask Bożych płynących z betlejemskiego żłóbka. Niech błogosławieństwo Dziecięcia, które w swej słabości skryło nadprzyrodzoną moc, napełnia nas i nasze rodziny radością, miłością i pokojem.

Niech to, co przyniesie Nowy Rok 2019 zostanie przyjęte z ufnością, spokojem serca i pewnością, że plany i marzenia, staną się rzeczywistością, będąc źródłem satysfakcji i spełnienia.

W Galerii zdjęcia z pięknego wystroju naszej świątyni zobacz.

admin1 dnia grudnia 24 2018 11:45:15
· Drukuj
test
Nowy Rok... Adwent
Dzisiaj rozpoczął się w Kościele nowy rok liturgiczny. A jutro I Niedziela Adwentu: rozpoczynamy radosne odliczanie czasu do świąt Bożego Narodzenia! To niezwykły czas łagodnego wchodzenia w tajemnicę Wcielonego Boga, Odkupiciela i Zbawiciela świata. A co więcej, On przyjdzie do nas znowu - na "końcu czasów".
Hasło nowego roku liturgicznego w dwuletnim programie duszpasterskim brzmi: "W mocy Bożego Ducha”. Zapraszamy na Roraty, podczas których przybliżone zostaną dary Ducha Świętego, Jego owoce.
A może są jakieś ciekawe pomysły? Samemu zrobić wieniec adwentowy przyozdobiony 4-ma świecami, lampion roratni, kalendarz adwentowy, ozdoby choinkowe? Wziąć udział w akcji charytatywnej?
Życzymy owocnego przeżycia czasu oczekiwania na przyjście Pana.
admin1 dnia grudnia 01 2018 22:15:51
· Drukuj
test
Mniejsza wieża zdjęta

Pod koniec września i w początkach października nastąpił kolejny etap remontu wież: po postawieniu stosownego rusztowania, zdjęta została wieża mniejsza. Jej stan był katastrofalny; dość że nie runęła!
Pod zdjętą wieżą widać teraz, jak bardzo zniszczona jest konstrukcja wsporcza. I co nas czeka...

Kliknij na miniaturce.


admin1 dnia października 15 2018 13:42:54
· Drukuj
test