Zaloguj
Wielkanoc 2018

"On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci!" (z II Prefacji Wielkanocnej)

Niech radość Zmartwychwstania napełni nas i nasze rodziny pokojem, miłością
i nadzieją na życie wieczne!

Kliknij na miniaturce.
W Galerii - zdjęcia z Triduum Paschalnego i Rezurekcji


admin1 dnia marzec 31 2018 10:38:24
· Drukuj
test
40 dni...
... i nocy, tyle trwa Wielki Post. Kliknij na miniaturce.
Ten liturgiczny czas przygotowania do przeżycia świąt zmartwychwstania Chrystusa ma swoje źródło w 40-dniowym pobycie Jezusa na pustyni. Dla Jezusa był to czas przygotowania do podjęcia dzieła zbawienia. Dla nas jest czasem próby. Podjęte umartwienia, postanowienia, wyrzeczenia pozwolą nam poznać prawdę o nas samych.
Mamy zbliżyć się do Boga przez otwarcie się na Słowo Boże i Eucharystię, przez praktykę postu, modlitwy i jałmużny. Pomocnym będzie udział w nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze Krzyżowej (dla dzieci i młodzieży w czwartki) i niedzielnych Gorzkich Żalach. Na pewno pójdę na rekolekcje wielkopostne.
admin1 dnia luty 13 2018 19:52:51
· Drukuj
test
Koncert kolędowy

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. w naszym kościele miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu orkiestry gorzowskiej "Zdrowy Band" i uczniów gorzowskiego "Centrum Edukacji Wokalnej". Koncert przebiegał pod hasłem: "Kolęda czyli radość", i rzeczywiście, było radośnie, a obok przeżycia artystycznego, niewątpliwie było też religijne.

Kilka zdjęć oraz więcej o samym koncercie, patrz: zakładka Wydarzenia, a ponadto zajrzyj do Galerii kliknij tutaj.


admin1 dnia styczeń 23 2018 11:48:06
· Drukuj
test
Orszak Trzech Króli 2018

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia już po raz drugi ulicami Gorzowa przeszedł wspaniały korowód w orszaku trzech króli. Uczestniczyło w nim bardzo wielu mieszkańców, pięknie poprzebieranych, a więcej szczegółów znajduje się w zakładce Wydarzenia.

Odsyłamy także do Galerii zdjęć dostępnych tutaj.

admin1 dnia styczeń 07 2018 21:25:26
· Drukuj
test
Nowa stajenka i nie tylko

W tegoroczne święta Bożego Narodzenia w kościele pojawiła się nowa stajenka betlejemska - bardzo piękna! Dziękujemy jej autorom i wykonawcom. Także prezbiterium otrzymało nowy wystrój. Tak trzymać!

W Galerii są dostępne zdjęcia z kościoła kliknij tutaj.

P.S. Warto też zajrzeć do nieco wcześniejszych albumów: "W Adwencie 2017" oraz " Przyjęcie nowych marianek i ministrantów".

admin1 dnia grudzień 26 2017 21:07:46
· Drukuj
test
Boże Narodzenie 2017

Święta Bożego Narodzenia to pamiątka najważniejszego wydarzenia w dziejach ludzkości.
Syn Boży, stając się człowiekiem, uwolnił nas spod władzy ciemności i uczynił dziećmi Bożymi.

Wszystkim parafianom i gościom obecnym w parafii życzymy obfitości łask Bożego Dzieciątka.
Szczególne życzenia Bożej opieki kierujemy do naszych parafian, którzy zjechali na święta do rodziny.
Niech Bóg wam błogosławi.


admin1 dnia grudzień 25 2017 10:08:47
· Drukuj
test
Adwent 2017
W I pierwszą niedzielę Adwentu trzeba przypomnieć sobie, po co ten czas dany nam i zadany przez Boga. Adwent jest przygotowaniem na Boże Narodzenie, ale też na sąd Boży w dniu ostatecznym. Potrzebne jest zatrzymane się w pędzie naszego życia. Kościół zachęca do zachowania abstynencji od alkoholu i ograniczenia używek, jak słodycze, nikotyna, a także do praktykowania uczynków miłosierdzia. No i są Roraty, u nas codziennie o godz. 17.00.
Jak to ks. Proboszcz w Ogłoszeniach na I niedzielę Adwentu podkreślił, Roraty są dla dorosłych. W Ewangelii Pan ...
admin1 dnia grudzień 01 2017 19:59:30
Czytaj więcej · 302 czytań · Drukuj
test
Powrót krzyża

W poniedziałek 27 listopada 2017 r. doczekaliśmy się pięknej bezwietrznej (choć b. zimnej) pogody, umożliwiającej podjęcie prac na wysokości. Ekipa z Opola na koszu podnośnika wysięgnikowego z Gliwic zdjęła z wieży uszkodzony krzyż i zamontowała nowy.
Nie obyło się jednak bez problemów - więcej na ten temat w zakładce Wydarzenia.
Ciekawe zdjęcia z tej operacji znajdują się w Galerii.


admin1 dnia listopad 29 2017 19:01:54
· Drukuj
test
Orkan uszkodził krzyż
Orkan "Ksawery", który szalał w Polsce, w noc z 5 na 6 października 2017 r. uszkodził żeliwny krzyż na wieży naszego kościoła: urwane zostało jego ramię i jedna część spadła na ziemię, dziurawiąc po drodze dach, a drugi fragment zawisł w górnym fragmencie wieży.
Stworzyło to zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu, stąd była potrzebna interwencja straży pożarnej.
Na zdjęciach w Galerii można zobaczyć akcję naszej OSP i z Praszki.
Teraz trzeba będzie zdjąć resztki krzyża...
Przejdź do zakładki Wydarzenia, gdzie jest więcej szczegółów kliknij.

admin1 dnia październik 11 2017 10:35:24
· Drukuj
test
Wizytacja kanoniczna biskupa
W poniedziałek i wtorek 25 i 26 września miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. bp Paweł Stobrawa. Jest to czynność apostolska, pasterska., odbywana co 6 lat; biskup odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża, by wysłuchać parafian, czym się cieszą i co ich martwi, by prosić Boga o błogosławieństwo dla parafii. Wizytacja ma także charakter administracyjny i dotyczy m.in. sprawdzenia poprawności prowadzenia ksiąg parafialnych.
Jak przebiegała u nas ta wizytacja?
Przede wszystkim w poniedziałkowy wieczór ks. biskup odprawił Mszę św. w naszej intencji, poprzedzoną uroczystym przywitaniem. Potem były spotkania z poszczególnymi grupami i wspólnotami parafialnymi.
Więcej na ten temat w zakładce Wydarzenia .

admin1 dnia październik 01 2017 22:22:55
· Drukuj
test
Nowe zdjęcia w GaleriiTo zdjęcia z procesji w odpust parafialny i w Boże Ciało. Na miniaturce obok fragment pięknego dywanu kwiatowego przed 1. ołtarzem polowym z Bożego Ciała; kliknij na obrazku i powiększ.
Są też zdjęcia nieco wcześniejsze: z I Komunii św. naszych dzieci i z inscenizacji o św. Bracie Albercie przygotowanej przez młodzież gimnazjalną, a ponadto z VII Festiwalu Piosenki Religijnej "Barka".


admin1 dnia czerwiec 17 2017 11:56:32
· Drukuj
test