Zaloguj
Cud narodzin

W tę niezwykłą noc, kiedy świętujemy cud narodzin Boga-Człowieka, życzymy wielu Łask Bożych płynących z betlejemskiego żłóbka. Niech błogosławieństwo Dziecięcia, które w swej słabości skryło nadprzyrodzoną moc, napełnia nas i nasze rodziny radością, miłością i pokojem.

Niech to, co przyniesie Nowy Rok 2019 zostanie przyjęte z ufnością, spokojem serca i pewnością, że plany i marzenia, staną się rzeczywistością, będąc źródłem satysfakcji i spełnienia.

W Galerii zdjęcia z pięknego wystroju naszej świątyni zobacz.

admin1 dnia grudzień 24 2018 11:45:15
· Drukuj
test
Nowy Rok... Adwent
Dzisiaj rozpoczął się w Kościele nowy rok liturgiczny. A jutro I Niedziela Adwentu: rozpoczynamy radosne odliczanie czasu do świąt Bożego Narodzenia! To niezwykły czas łagodnego wchodzenia w tajemnicę Wcielonego Boga, Odkupiciela i Zbawiciela świata. A co więcej, On przyjdzie do nas znowu - na "końcu czasów".
Hasło nowego roku liturgicznego w dwuletnim programie duszpasterskim brzmi: "W mocy Bożego Ducha”. Zapraszamy na Roraty, podczas których przybliżone zostaną dary Ducha Świętego, Jego owoce.
A może są jakieś ciekawe pomysły? Samemu zrobić wieniec adwentowy przyozdobiony 4-ma świecami, lampion roratni, kalendarz adwentowy, ozdoby choinkowe? Wziąć udział w akcji charytatywnej?
Życzymy owocnego przeżycia czasu oczekiwania na przyjście Pana.
admin1 dnia grudzień 01 2018 22:15:51
· Drukuj
test
Mniejsza wieża zdjęta

Pod koniec września i w początkach października nastąpił kolejny etap remontu wież: po postawieniu stosownego rusztowania, zdjęta została wieża mniejsza. Jej stan był katastrofalny; dość że nie runęła!
Pod zdjętą wieżą widać teraz, jak bardzo zniszczona jest konstrukcja wsporcza. I co nas czeka...

Kliknij na miniaturce.


admin1 dnia październik 15 2018 13:42:54
· Drukuj
test
Pamiątkowy medal
Remont wież to poważny wydatek dla parafii. Na pewno ważne są kolekty zbierane przez Radę Duszpasterską w drugie niedziele miesiąca, ale to nie wystarczy: potrzebne są indywidualne i/ lub zbiorowe ofiary na ten cel. Dlatego dziękujemy za wpłaty dokonywane na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie (przypominamy o dopisku "darowizna na remont wież" lub "na cele kultu religijnego", aby w kolejnym roku można było daną kwotę odliczyć od podstawy podatku).
Jako pamiątkę z dokonanej wpłaty lub złożenia ofiary na remont wież można otrzymać okolicznościowe medale. Na awersie medalu jest przedstawiony nasz kościół, na rewersie - kilka dat z historii kościoła i podziękowanie, jak to widać na obrazkach. Gorąco zachęcamy do nabywania tych medali.
admin1 dnia wrzesień 02 2018 21:52:17
· Drukuj
test
Remont wież kościelnych

Od 17 kwietnia 2018 r. rozpoczął się pierwszy etap remontu naszych wież kościelnych: zdemontowano iglice.
W kopule wieńczącej wieżę znajdowała się tzw. kapsuła czasu, a w niej dokumenty i inne pamiątki z okresu budowy kościoła.
Wszystko to zostało sfotografowane; zainteresowanych odsyłamy do Galerii dostępnej tutaj.
Więcej szczegółów w zakładce Wydarzenia.
Warto też zajrzeć na zdjęcia ze strony Urzędu Miejskiego w Gorzowie Śląskim kliknij.


admin1 dnia kwiecień 20 2018 11:23:36
· Drukuj
test
Wielkanoc 2018

"On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci!" (z II Prefacji Wielkanocnej)

Niech radość Zmartwychwstania napełni nas i nasze rodziny pokojem, miłością
i nadzieją na życie wieczne!

Kliknij na miniaturce.
W Galerii - zdjęcia z Triduum Paschalnego i Rezurekcji


admin1 dnia marzec 31 2018 10:38:24
· Drukuj
test
40 dni...
... i nocy, tyle trwa Wielki Post. Kliknij na miniaturce.
Ten liturgiczny czas przygotowania do przeżycia świąt zmartwychwstania Chrystusa ma swoje źródło w 40-dniowym pobycie Jezusa na pustyni. Dla Jezusa był to czas przygotowania do podjęcia dzieła zbawienia. Dla nas jest czasem próby. Podjęte umartwienia, postanowienia, wyrzeczenia pozwolą nam poznać prawdę o nas samych.
Mamy zbliżyć się do Boga przez otwarcie się na Słowo Boże i Eucharystię, przez praktykę postu, modlitwy i jałmużny. Pomocnym będzie udział w nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze Krzyżowej (dla dzieci i młodzieży w czwartki) i niedzielnych Gorzkich Żalach. Na pewno pójdę na rekolekcje wielkopostne.
admin1 dnia luty 13 2018 19:52:51
· Drukuj
test
Koncert kolędowy

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. w naszym kościele miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu orkiestry gorzowskiej "Zdrowy Band" i uczniów gorzowskiego "Centrum Edukacji Wokalnej". Koncert przebiegał pod hasłem: "Kolęda czyli radość", i rzeczywiście, było radośnie, a obok przeżycia artystycznego, niewątpliwie było też religijne.

Kilka zdjęć oraz więcej o samym koncercie, patrz: zakładka Wydarzenia, a ponadto zajrzyj do Galerii kliknij tutaj.


admin1 dnia styczeń 23 2018 11:48:06
· Drukuj
test
Orszak Trzech Króli 2018

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia już po raz drugi ulicami Gorzowa przeszedł wspaniały korowód w orszaku trzech króli. Uczestniczyło w nim bardzo wielu mieszkańców, pięknie poprzebieranych, a więcej szczegółów znajduje się w zakładce Wydarzenia.

Odsyłamy także do Galerii zdjęć dostępnych tutaj.

admin1 dnia styczeń 07 2018 21:25:26
· Drukuj
test
Nowa stajenka i nie tylko

W tegoroczne święta Bożego Narodzenia w kościele pojawiła się nowa stajenka betlejemska - bardzo piękna! Dziękujemy jej autorom i wykonawcom. Także prezbiterium otrzymało nowy wystrój. Tak trzymać!

W Galerii są dostępne zdjęcia z kościoła kliknij tutaj.

P.S. Warto też zajrzeć do nieco wcześniejszych albumów: "W Adwencie 2017" oraz " Przyjęcie nowych marianek i ministrantów".

admin1 dnia grudzień 26 2017 21:07:46
· Drukuj
test
Boże Narodzenie 2017

Święta Bożego Narodzenia to pamiątka najważniejszego wydarzenia w dziejach ludzkości.
Syn Boży, stając się człowiekiem, uwolnił nas spod władzy ciemności i uczynił dziećmi Bożymi.

Wszystkim parafianom i gościom obecnym w parafii życzymy obfitości łask Bożego Dzieciątka.
Szczególne życzenia Bożej opieki kierujemy do naszych parafian, którzy zjechali na święta do rodziny.
Niech Bóg wam błogosławi.


admin1 dnia grudzień 25 2017 10:08:47
· Drukuj
test