Trzech Króli
... kropi się wodą święconą, a spalane w kościele kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy.

Uroczystość Objawienia Pańskiego zaliczana jest do b. ważnych uroczystości w całym roku liturgicznym. Dzień ten jest upamiętnieniem oddania czci Jezusowi, zapowiedzianemu Mesjaszowi, który narodził się dla wszystkich, bez względu na rasę, narodowość czy wyznawaną religię i pragnie zbawienia każdego człowieka. Mędrcy adorujący Dzieciątko Jezus, reprezentują właśnie tych ludzi różnych ras, języków i narodów, którzy pozdrawiają Boga w osobie Jezusa Chrystusa- Króla Wszechświata.

Ponadto w Polsce dzień ten obchodzony jest jako dzień modlitw w intencji polskich misjonarzy, którzy jak Trzej Królowie zostawili swoje domy i poszli głosić Ewangelię "aż po krańce świata".
Z tej też okazji wydany został list pasterski Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, który dzisiaj został odczytany w kościele, a teraz możesz go przeczytać tutaj.
admin1 dnia stycznia 06 2012 12:26:54