OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 12. Niedziela zwykła, 23.06.2019

W nadchodzącym tygodniu wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (w Kozłowicach dziś odpust ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela), w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę Msze św. ku czci Świętych Apostołów o godz. 7.00 – 10.00 i 16.00. Kolekta w sobotę to tzw. „świętopietrze”, do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

Do czwartku tego tygodnia trwa oktawa Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała wieczorne Msze św., połączone z procesją eucharystyczną dookoła kościoła i sprawowane są od wieków „od gradobicia” w int. poszczególnych wiosek naszej parafii i Gorzowa. W poniedziałek o 18.00 w int. parafian z Więckowic Starych, Więckowic Nowych i Morgów, we wtorek w int. parafian z Libiąża, Szczotek, Strug. W środę w int. parafian z Pawłowic i w czwartek także o 18.00 w int. parafian z Gorzowa. Zadbajmy by w tych Mszach św. licznie brały udział dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty, sztandary.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Nowych. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z Pakoszowa, ale nie w sobotę, bo przypada wtedy uroczystość św. Piotra i Pawła, tylko w piątek rano o godz. 9.00.

Nowo powstały w naszej parafii Dom Caritasu rozpoczyna swoją pracę. Funkcjonuje w nim Stacja Opieki Caritas, od tego tygodnia czynny będzie Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów, kończy się wyposażanie gabinetów rehabilitacyjnych. Oficjalne otwarcie Ośrodka przewidziane jest jesienią tego roku.

W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny doroczna pielgrzymka mężczyzn. Msza św. w Grocie Lourdzkiej o 10.00.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim