OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkanocy, 19.05.2019

V niedziela wielkanocna, w parafii uroczystość pierwszej komunii św.

Po południu wydarzenie wyjątkowe: poświęcenie kaplicy pod wezwaniem św. Jana Pawła II przy Domu Seniora w Pawłowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.30 poświęceniem Domu Seniora, o godz. 15.00 uroczysta Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia nowej kaplicy. Po uroczystościach przewidziano piknik z występami orkiestry górniczej z Bytomia i tenora Wojciecha Poprawy z Koszęcina. Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek: darmowy śląski kołocz i kawa, dla dzieci darmowe lody.

Także w kościele w Gorzowie ważne wydarzenia: w środę o godz. 17.30 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży całego naszego dekanatu z III klasy Gimnazjum. W poniedziałek od 17.30 spowiedź św. dla bierzmowanej młodzieży, po Mszy św. spotkanie przygotowujące tę uroczystość.

W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna i dla dzieci z klasy czwartej próba przed rocznicą pierwszej komunii św. Rocznica w przyszłą niedzielę, w czwartek krótka próba i spowiedź św. dla dzieci, rodziców, rodzeństwa.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, zachowajmy też tradycję odprawiania nabożeństw majowych na wioskach naszej parafii.

Ogłaszana pielgrzymka do Niepokalanowa zostaje odwołana z braku chętnych.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Piłsudskiego i rodzicom dzieci komunijnych. O przyjście w sobotę o 9.00 prosimy parafian z Budzowa . Bóg zapłać za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Zbliża się termin oddania do użytku budowanego przez Caritas Diecezji Opolskiej Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów. Dom będzie nosił nazwę Sancta Trinitas – czyli Święta Trójca. Placówka dysponuje 20-ma miejscami i Caritas ogłasza nabór osób, które pragną z tej placówki bezpłatnie korzystać. Kryteriami naboru są samotność, niskie kryterium dochodowe, niewydolność opiekuńcza rodziny, niepełnosprawność. Wnioski o przyjęcie można składać w naszej gorzowskiej Stacji Opieki Caritas lub w Biurze Rejonu w Kluczborku.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim