OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Wielkanocy, 12.05.2019

IV niedziela wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Po południu o 15.00 nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Nabożeństwa majowe w tygodniu o 18.00, w niedziele o 15.00. W czwartki o 17.00 Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym. Zachowajmy, jeśli możliwe, tradycję odprawiania nabożeństw majowych na wioskach naszej parafii – przy krzyżu przydrożnym, przy kapliczce.

Od maja do października w naszym kościele w 13-stym dniu miesiąca Nabożeństwa Fatimskie. Pierwsze już jutro: o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie.

Spotkania dla młodzieży przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym tygodniu według następującego porządku: dla klasy III Gimnazjum, uwaga, tu zmiana, nie w poniedziałek, jak było głoszone, jest wtedy Nabożeństwo Fatimskie, ale w piątek o 18.00. Dla klasy VI i VII we wtorek o 18.00, dla klasy VIII w środę o 18.00.

Spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi w czwartek o 17.00. Potem w sobotę o 16.30 spowiedź św. przed pierwszą komunią św. dla dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych. Pierwsza komunia św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zbiórka przed kościołem 15 minut wcześniej.

Rodzina Franciszkańska zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę w dniu 25 maja. Zapisy w zakrystii do dnia 15 maja.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i bierzmowanych oraz parafianom z ul. Piłsudskiego. O przyjście w sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Piłsudskiego prawa strona. Bóg zapłać za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty.

W przyszłą niedzielę w Pawłowicach wydarzenie o randze historycznej: poświęcenie kaplicy przy Domu Seniora w Pawłowicach, kaplicy pod wezwaniem św. Jana Pawła II. 19 maja to dzień po 99 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpocznie się o 14.30 poświęceniem Domu Seniora, a zaraz potem o 15.00 uroczysta Msza św. połączona z poświęceniem kaplicy św. Jana Pawła II.
Zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału w tym wydarzeniu. Po uroczystości przewidziane są gratis kołocz śląski i kawa, dla dzieci - lody, a także koncert tenora Wojciecha Poprawy i górniczej orkiestry dętej z Bytomia.

Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim