OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 28. Niedziela zwykła, 13.10.2013

Dziś Niedziela Papieska. Przed kościołem zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Również przed kościołem można nabyć papieskie kremówki rozprowadzane przez nasz parafialny Caritas.

Dziś też Dzień Fatimski. W Rzymie Papież Franciszek zawierza świat Niepokalanemu Sercu N.M.P., a w naszym kościele dziś o 17.00 nabożeństwo fatimskie. Ofiarujmy się i my osobiście w akcie zawierzenia Sercu N.M.P.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.00. Parafian z wiosek prosimy o liczny udział w Różańcu odmawianym w swojej wiosce przy Krzyżu czy kapliczce przydrożnej.

W poniedziałek przypada Dzień Nauczyciela. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież do udziału we Mszy św. szkolnej w czwartek o 17.00 w intencji nauczycieli, wychowawców – także emerytowanych i zmarłych. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszo-komunijnymi.

W piątek święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. O 17.00 w piątek Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia – lekarzy, pielęgniarek, w intencji pracowników Stacji Opieki Caritas i wolontariuszy naszego parafialnego Caritasu. Zapraszamy. W tym nabożeństwie uczestniczą też gimnazjaliści z klas trzecich – kandydaci do bierzmowania.

W parafii organizowana jest jesienna zbiórka darów dla naszego Seminarium Duchownego w Opolu. Wszelkie dary spożywcze, także owoce czy warzywa, można ofiarować w salce domu DFK jutro w poniedziałek w godz. od 8.00 do 10.00 albo we wtorek od 15.00 do 17.00. Rolnicy chcący ofiarować ziemniaki czy pszenicę mogą to złożyć u państwa Sachta – Gorzów, ul. Chopina 14 lub u państwa Heik – Zofiówka, ul. Grzybowa 6. Bóg zapłać za ofiarowane dary żywnościowe dla naszego Seminarium.

Za sprzątanie kościoła podziękowanie serdeczne dla parafian z Dębiny, o przyjście w najbliższą sobotę prosimy parafian z Więckowic Nowych nr od 1 do 40. Bóg zapłać za przyjście, za troskę o kościół. Jeśli możliwe, prosimy o przyjazd ciągnika.

W zakrystii można zamówić prenumeratę Gościa Niedzielnego i Małego Gościa na IV kwartał. W zakrystii też zapisujemy intencje Mszy św. na przyszły rok.

Bóg zapłać serdeczne za wszystkie ofiary złożone dziś w czasie Mszy św. na potrzeby parafii.

Napisane przez admin1 dnia października 12 2013 13:04:26