100-lecie objawień Matki Bożej
Dodane przez admin1 dnia Maja 04 2017 19:27:25
Dobiega końca Wielka Nowenna Fatimska, obchodzimy 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. W naszym kościele mamy już stosowną dekorację na ten Jubileusz (kliknij na miniaturce obok). Czy wiemy, że posiadamy oryginalną figurę sprowadzoną z Fatimy? Ale chyba nie rzecz w symbolach zewnętrznych...
Pan Jezus chce, aby Jego Matka była bardziej znana i miłowana na całym świecie.
Matka Najświętsza prosi o wynagrodzenie za grzechy, które ranią Jej Niepokalane Serce i zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia ludzi. Chcemy wziąć sobie do serca to wezwanie do zaangażowania się w ratowanie świata, poprzez naszą modlitwę, ofiarę, wspólny różaniec i nabożeństwa pierwszosobotnie. By na koniec nadszedł czas tryumfu Jej Niepokalanego Serca - o czym Matka Boża zapewniła dzieci - wizjonerów w Fatimie 100 lat temu.
Zapraszamy każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października na Nabożeństwa Fatimskie z nauką, różańcem i procesją ze świecami.
Treść rozszerzona
Jubileusz 100. rocznicy objawień fatimskich z udziałem Episkopatu Polski będzie miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 6 czerwca 2017 roku.
Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Abp Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - Metropolita Poznański.
Tego dnia zostanie ponowiony przez Episkopat akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez Matkę Bożą w Fatimie. Pierwszy taki akt miał miejsce w 1946 roku, kiedy to na Jasnej Górze Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa kard. Augusta Hlonda dokonał poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej na temat Jubileuszu znajdziesz tutaj