Wielki Post: kolejna szansa...
Dodane przez admin1 dnia Lutego 17 2015 17:00:19
Wielki Post jest czasem odnowy dla Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych.
Pisze ks. Proboszcz w ogłoszeniach na bieżący tydzień, w którym wypada Środa Popielcowa: "Wszystkich parafian prosimy o właściwe przeżycie świętego okresu Wielkiego Postu. To ma być naprawdę czas pewnych ograniczeń, ascezy, modlitwy, udziału w nabożeństwach pasyjnych, zjednoczenia z Chrystusem cierpiącym. Mamy tylko jedno życie, jedną śmierć. Sprawa zbawienia i życia wiecznego pozostaje najważniejszą sprawą życia".
To kolejna szansa dla każdego z nas...
W orędziu papieża Franciszka na tegoroczny Wielki Post czytamy: "Nie jesteśmy Bogu obojętni, zależy Mu na każdym z nas, zna nas po imieniu, troszczy się o nas i nas szuka, kiedy Go opuszczamy. Interesuje się każdym z nas. Jego miłość nie pozwala Mu być obojętnym na to, co się nam przydarza. Jednak bywa tak, że kiedy my mamy się dobrze i żyje się nam wygodnie, oczywiście zapominamy o innych, nie obchodzą nas ich problemy, ich cierpienia i krzywdy, jakich zaznają... wtedy nasze serce popada w obojętność. (...)
Obojętność wobec bliźniego i wobec Boga jest realną pokusą także dla nas, chrześcijan. Dlatego potrzebujemy słuchać w każdym Wielkim Poście nawoływania proroków, którzy podnoszą głos i nas przebudzają.(...) A zatem ...
Treść rozszerzona
... lud Boży potrzebuje odnowy, aby nie zobojętniał i nie zamknął się w sobie. Dlatego, drodzy bracia i siostry, pragnę modlić się razem z wami do Chrystusa w tym Wielkim Poście:"Uczyń serca nasze według serca Twego". Wówczas będziemy mieli serce mocne i miłosierne, czujne i szczodre, które nie daje się zamknąć w sobie i nie wpada w wir globalizacji obojętności."
Pełny tekst Orędzia znajdziesz tutaj.
Czy wyjdziemy naprzeciw temu pragnieniu Ojca św.? Czy wykorzystamy daną nam szansę do nawrócenia?
I jeszcze coś...
Nasza najnowsza Gazetka Parafialna, nr 285, w artykule głównym zachęca, aby cały czas Wielkiego Postu potraktować jako czas rekolekcji. Dlaczego? Przeczytaj z uwagą ten artykuł.