Nabożeństwa fatimskie
Już w czasie pierwszego widzenia Pani prosiła, aby dzieci nie zaniedbywały odmawiania różańca w intencji zakończenia I wojny światowej i nawrócenia grzeszników. W czasie następnych widzeń nauczyła je szczególnej modlitwy: „O mój Jezu, przebacz nam grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

W czasie drugiego objawienia dzieci ujrzały ponad prawą ręką Matki Bożej Serce otoczone cierniami. „Zrozumieliśmy – napisze później Łucja – że było to Niepokalane Serce Maryi ranione bezmiarem grzechów całego świata, które żądało pokuty i wynagrodzenia”.

Podczas trzeciego spotkania dzieciom zostały ujawnione tzw. tajemnice fatimskie.
Pierwsza tajemnica fatimska dotyczy ustanowienia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi, które byłoby formą wynagrodzenia i zadośćuczynienia za zniewagi wyrządzone Bogu przez grzechy ludzkości.
Druga tajemnica fatimska mówi o wizji piekła, do którego trafiają grzesznicy i o karze, czekającej świat za dokonywane na nim codziennie zbrodnie. Maryja przepowiedziała także wybuch II wojny światowej i prosiła o poświęcenie Rosji swemu Niepokalanemu Sercu oraz o przyjmowanie Komunii Św. wynagradzającej w pierwsze soboty każdego miesiąca.
Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnił publicznie papież Jan Paweł II 26 czerwca 2000: była w niej mowa m.in. o "białym kapłanie ginącym od kuli z broni palnej", co odnosi się do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981.
Ostatniemu widzeniu towarzyszyło niezwykłe zjawisko atmosferyczne, tzw. tańczące słońce: przez około 10 minut bardzo szybko wirowało ono i zbliżało się do Ziemi. Świadkami tego, oprócz dzieci, było około 100 tys. ludzi.

Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy od maja do października każdego 13 dnia miesiąca na godzinę 18.00:
- na początek jest odprawiana Msza św.
- zaraz po mszy rozpoczyna się właściwe nabożeństwo fatimskie, z kazaniem okolicznościowym,
  pieśniami, modlitwami, różańcem fatimskim i procesją światła dookoła kościoła.

admin1 dnia maja 10 2010 11:59:48