Zaloguj
WITAMY NA STRONIE PARAFII TRÓJCY ŚWIĘTEJ W GORZOWIE ŚLĄSKIM


W ramach internetu przedstawiamy informacje przydatne zarówno parafianom, jak i wszystkim chętnym internautom, na temat parafii, historii i ważniejszych wydarzeń z jej życia oraz zagadnienia duszpasterskie.

Można tu będzie znaleźć newsy, ogłoszenia duszpasterskie, a także sporo informacji o wspólnotach i grupach parafialnych. Znajdzie się też miejsce na galerię zdjęć.

Pragniemy, aby każdy parafianin i wszyscy zainteresowani byli dzięki witrynie internetowej bardziej zorientowani we wszystkich sprawach rodziny parafialnej.Przedstawienie Trójcy Świętej - ikona Andrieja Rublowa (XV w.)Dane kontaktowe Parafii:

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Św. w Gorzowie Śl.
ul. Mała 4
46-310 Gorzów Śląski
Tel. (34) 359 41 20

Nr konta bankowego: 18 8909 1058 2005 0000 1993 0002


NEWSY
admin dnia marca 18 2010 19:33:46
Czytaj więcej · 5996 czytań · Drukuj
test
Bierzmowanie 2020
W środę 9 września przybył do naszej wspólnoty parafialnej Ks. Biskup, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas 1 i 2 szkoły średniej. Szafarzem Sakramentu był bp Paweł Stobrawa, a przystąpiło do niego 70 bierzmowańców z dwóch parafii: naszej i kozłowickiej.
Kliknij na miniaturce.
I zajrzyj też do Galerii.
admin1 dnia września 11 2020 18:41:15
· Drukuj
test
Nie zna śmierci Pan żywota!
Niechaj Zmartwychwstały Pan Życia da nam siłę i wytchnienie dla naszych Rodzin,
przynosząc otuchę i moc Łask.
(z Psalmu 23)
"Pan jest moim Pasterzem, nie brak mi niczego (...)
Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."

admin1 dnia kwietnia 12 2020 13:16:55
· Drukuj
test
Jakie Triduum Paschalne i Wielkanoc?
W zakładce Ogłoszenia Parafialne zamieszczony jest Dekret Biskupa Opolskiego zawierający dyspozycje na obchody Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy.
Przejdź do Ogłoszeń
admin1 dnia marca 31 2020 16:03:15
· Drukuj
test
10. urodziny witryny
W marcu 2020 r. minęła 10 rocznica utworzenia witryny parafialnej. Każdy parafianin i wszyscy zainteresowani mieli w ten sposób możliwość lepszego zorientowania się we wszystkich sprawach rodziny parafialnej.
A w tym okresie było tu ok. 550 Ogłoszeń, 200 News'ów, 90 Wydarzeń, 185 katalogów zawierających ponad 4700 zdjęć w Galerii. Nie mówiąc o historii parafii i kościoła, jej duszpasterzach, wspólnotach itd.
W najbliższym czasie zmieni się domena witryny: zamiast obecnej parafia.vot.pl, adres będzie brzmiał parafia.gorzowslaski.pl.
P.S.
Nowy adres już funkcjonuje! Od 19 kwietnia.
admin1 dnia marca 27 2020 11:09:38
· Drukuj
test
Epidemia
Przeżywamy trudny okres - epidemię koronawirusa. Nie miejsce tu na aktualia, zwłaszcza że sytuacja w kraju i na świecie rozwija się dynamicznie. Jedno jest pewne: najtrudniejszy czas jest jeszcze przed nami. Dlatego musimy się dostosować się do wymogów służb państwowych i decyzji Episkopatu Polski oraz Biskupa Opolskiego.
Dlatego też nie ustawajmy w modlitwie błagalnej o miłosierdzie Boże, o ustanie epidemii. Obejmijmy naszą troską i modlitwą ludzi chorych, ich rodziny, personel medyczny i wszystkie służby zaangażowane w zwalczanie epidemii.
Prośmy Boga o dar nieba dla zmarłych z powodu wirusa, o pociechę dla ich rodzin.
admin1 dnia marca 22 2020 22:05:36
· Drukuj
test
Narodzenie Pańskie 2019
"Panie Jezu, który z miłości ku nam przybrałeś postać Dzieciątka, ubożuchnego i upokorzonego w żłóbku, uwielbiamy Cię i wraz z mędrcami ofiarujemy Ci złoto gorącej miłości oraz kadzidło żywej modlitwy; uświęć nasze serca, jak niegdyś uświęciłeś serca ubogich pasterzy, abyśmy Ci zawsze wiernie służyli i nigdy nie przestawali wielbić. Amen."

Niech potęga cichej, świętej nocy pokona wszelkie zwątpienia i przeszkody,
a błogosławieństwo Króla Zastępów skrytego w bezbronnym Dziecięciu
niech przyniesie nam pokój, radość i wytchnienie.

admin1 dnia grudnia 23 2019 20:09:24
· Drukuj
test
Ośrodek Caritasu poświęcony
Działający od pewnego czasu Ośrodek Caritasu został poświęcony 5 grudnia 2019 r. przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję. Dawny klasztor Elżbietanek przy ul. Kluczborskiej 15 po gruntownej przebudowie spełnia obecnie funkcję domu pomocy dziennej dla seniorów i zawiera także stację opieki oraz gabinet rehabilitacyjny.
Więcej - w zakładce Wydarzenia.
admin1 dnia grudnia 06 2019 17:23:50
· Drukuj
test
Główna wieża z krzyżem

To ważna, wręcz historyczna data: 24 października 2019 r. na główną wieżę powrócił krzyż. Wraz z nowym krzyżem zamontowana została odnowiona pozłacana kula, a w niej znalazła miejsce kapsuła czasu. Wiemy, co znajdowało się w tej kapsule z okresu budowy naszego kościoła. To wszystko powróciło, a dodatkowo doszły znamienne elementy z naszych czasów, w tym wykazy ofiarodawców na remont.
Tak oto obie wieże mają już swoje zwieńczenia.

Więcej na ten temat w zakładce Wydarzenia, a zdjęcia z montażu kuli i krzyża - w Galerii kliknij.

admin1 dnia października 25 2019 19:10:47
· Drukuj
test
Nawiedził nas Michał Archanioł
Tak! W dniach 30.09 - 2.10.2019 nawiedził naszą parafię św. Michał Archanioł w znaku figury z włoskiego sanktuarium w Gargano.
Po krótkim nabożeństwie oczekiwania witaliśmy Go na Rynku, którego mieszkańcy - co warto zaznaczyć - umieścili w oknach elementy i symbole religijne. Następnie Figura została procesyjnie odprowadzona do kościoła, gdzie miała miejsce uroczysta Msza św. Powitania.
Potem były nabożeństwa, konferencje, czuwania, spotkania z moderatorem ks. Krzysztofem CSMA, a więcej szczegółów o przebiegu nawiedzenia - w zakładce Wydarzenia.
Zajrzyj też do Galerii część 1 i część 2.
admin1 dnia października 03 2019 19:38:26
· Drukuj
test
Dożynki diecezjalne
A tymczasem w niedzielę 22 września nasza parafia wraz z 5-ma parafiami dekanatu gorzowskiego była gospodarzem dożynek diecezjalnych na Górze Świętej Anny. Przywilej ten spotkał nas po raz pierwszy w historii Diecezji Opolskiej.
Na Mszę św. dożynkową, sprawowaną przez biskupa Ordynariusza Andrzeja Czaję, przybyli rolnicy z całej diecezji z pięknymi wieńcami i koronami żniwnymi, spośród których pierwsze miejsca przy ołtarzu w grocie lurdzkiej zajęły te od naszych rolników.
W koncelebrze we Mszy św. uczestniczył również nasz ks. Proboszcz, a ponadto śpiewał chór parafialny, były Marianki i poczty sztandarowe. Grały połączone orkiestry, w tym także nasi muzycy.

W zakładce Wydarzenia jest więcej szczegółów na ten temat, a w Galerii znajdują się zdjęcia z tej uroczystości.

admin1 dnia września 23 2019 10:45:50
· Drukuj
test