Zaloguj
WITAMY NA STRONIE PARAFII TRÓJCY ŚWIĘTEJ W GORZOWIE ŚLĄSKIM


W ramach internetu przedstawiamy informacje przydatne zarówno parafianom, jak i wszystkim chętnym internautom, na temat parafii, historii i ważniejszych wydarzeń z jej życia oraz zagadnienia duszpasterskie.

Można tu będzie znaleźć newsy, ogłoszenia duszpasterskie, a także sporo informacji o wspólnotach i grupach parafialnych. Znajdzie się też miejsce na galerię zdjęć.

Pragniemy, aby każdy parafianin i wszyscy zainteresowani byli dzięki witrynie internetowej bardziej zorientowani we wszystkich sprawach rodziny parafialnej.Przedstawienie Trójcy Świętej - ikona Andrieja Rublowa (XV w.)Dane kontaktowe Parafii:

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Św. w Gorzowie Śl.
ul. Mała 4
46-310 Gorzów Śląski
Tel. (34) 359 41 20

Nr konta bankowego: 18 8909 1058 2005 0000 1993 0002


NEWSY
admin dnia marzec 18 2010 19:33:46
Czytaj więcej · 5124 czytań · Drukuj
test
Kaplica w Pawłowicach
W niedzielę 19 maja 2019 r. podczas uroczystej Mszy św. poświęcono kaplicę pw. św. Jana Pawła II w Pawłowicach. Aktu tego dokonał delegat biskupa opolskiego ks. Tomasz Rehlis - oficjał Sądu Diecezji Opolskiej.
To historyczna chwila! Kaplica będzie służyła przede wszystkim pensjonariuszom Domu Seniora, który w tym samym dniu został oficjalnie otwarty i poświęcony, ale także mieszkańcom Pawłowic. Kaplica zbudowana została w dużej mierze ze środków unijnych, nie jest więc własnością kościelną. Tym niemniej w parafii będzie ona pełnić funkcje kościoła filialnego.
Więcej szczegółów w zakładce Wydarzenia, natomiast w Galerii kilkanaście zdjęć z uroczystości poświęcenia kliknij.
admin1 dnia maj 24 2019 20:29:20
· Drukuj
test
45-lecie kapłaństwa
W czwartek 25 kwietnia 2019 r. do parafii zjechało kilkunastu kapłanów obchodzących jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich. To kursowi koledzy naszego księdza Proboszcza, na którego przypadła organizacja tegorocznego zjazdu. Jubileuszowa Msza św. dziękczynna miała uroczysty charakter: była orkiestra, śpiewał chór, księża zostali wprowadzeni do kościoła procesyjnie. Były kwiaty i podziękowania, a nade wszystko modlitwa licznie przybyłych parafian w intencji żyjących i zmarłych kapłanów z ich rocznika święceń.
Dziękujemy za pięknie przygotowaną oprawę jubileuszu.
W galerii są do obejrzenia zdjęcia z tej Mszy św. kliknij
admin1 dnia kwiecień 28 2019 21:48:08
· Drukuj
test
Chrystus Pan Zmartwychwstał. Alleluja!
…drodzy bracia i siostry w Chrystusie, obyśmy się nie chlubili niczym innym, jak tyko krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa [por. Ga 6,14]. On jest naszym życiem, naszym zbawieniem, naszym zmartwychwstaniem. Przez Niego zostaliśmy zbawieni i wyzwoleni” (z homilii Ojca św. Benedykta XVI).

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt.
Spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym niech wprowadzi w nasze życie
radość, pokój serca i nadzieję na życie wieczne.


W Galerii - zdjęcia z Wielkiej Soboty i Rezurekcji
admin1 dnia kwiecień 20 2019 09:49:21
· Drukuj
test
Wielki Tydzień 2019
Od Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej 14 kwietnia rozpoczyna się w Kościele Wielki Tydzień. Trwa on do Soboty 20 kwietnia, do Wigilii Paschalnej, i poprzedza Noc Zmartwychwstania Pańskiego. To najświętszy czas w roku. Wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.
Każdy z nas, chrześcijan, powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.
Czy znany jest Ci szczegółowy plan obchodów Triduum Paschalnego w naszym kościele?
admin1 dnia kwiecień 13 2019 09:43:25
· Drukuj
test
Remont wieży trwa

Mała wieża otulona rusztowaniem, a wokół zimowa szata... Warto zajrzeć do Wydarzeń, gdzie znajduje się dostęp do drugiego już filmiku z remontu. Także w Galerii jest kilka nowych zdjęć

Kliknij na miniaturce.

Post factum: remont tej wieży został ukończony 30 marca 2019 r. Zobacz jej 2 zdjęcia w zakładce Wydarzenia.

admin1 dnia luty 06 2019 19:36:04
· Drukuj
test
Cud narodzin

W tę niezwykłą noc, kiedy świętujemy cud narodzin Boga-Człowieka, życzymy wielu Łask Bożych płynących z betlejemskiego żłóbka. Niech błogosławieństwo Dziecięcia, które w swej słabości skryło nadprzyrodzoną moc, napełnia nas i nasze rodziny radością, miłością i pokojem.

Niech to, co przyniesie Nowy Rok 2019 zostanie przyjęte z ufnością, spokojem serca i pewnością, że plany i marzenia, staną się rzeczywistością, będąc źródłem satysfakcji i spełnienia.

W Galerii zdjęcia z pięknego wystroju naszej świątyni zobacz.

admin1 dnia grudzień 24 2018 11:45:15
· Drukuj
test
Nowy Rok... Adwent
Dzisiaj rozpoczął się w Kościele nowy rok liturgiczny. A jutro I Niedziela Adwentu: rozpoczynamy radosne odliczanie czasu do świąt Bożego Narodzenia! To niezwykły czas łagodnego wchodzenia w tajemnicę Wcielonego Boga, Odkupiciela i Zbawiciela świata. A co więcej, On przyjdzie do nas znowu - na "końcu czasów".
Hasło nowego roku liturgicznego w dwuletnim programie duszpasterskim brzmi: "W mocy Bożego Ducha”. Zapraszamy na Roraty, podczas których przybliżone zostaną dary Ducha Świętego, Jego owoce.
A może są jakieś ciekawe pomysły? Samemu zrobić wieniec adwentowy przyozdobiony 4-ma świecami, lampion roratni, kalendarz adwentowy, ozdoby choinkowe? Wziąć udział w akcji charytatywnej?
Życzymy owocnego przeżycia czasu oczekiwania na przyjście Pana.
admin1 dnia grudzień 01 2018 22:15:51
· Drukuj
test
Mniejsza wieża zdjęta

Pod koniec września i w początkach października nastąpił kolejny etap remontu wież: po postawieniu stosownego rusztowania, zdjęta została wieża mniejsza. Jej stan był katastrofalny; dość że nie runęła!
Pod zdjętą wieżą widać teraz, jak bardzo zniszczona jest konstrukcja wsporcza. I co nas czeka...

Kliknij na miniaturce.


admin1 dnia październik 15 2018 13:42:54
· Drukuj
test
Pamiątkowy medal
Remont wież to poważny wydatek dla parafii. Na pewno ważne są kolekty zbierane przez Radę Duszpasterską w drugie niedziele miesiąca, ale to nie wystarczy: potrzebne są indywidualne i/ lub zbiorowe ofiary na ten cel. Dlatego dziękujemy za wpłaty dokonywane na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie (przypominamy o dopisku "darowizna na remont wież" lub "na cele kultu religijnego", aby w kolejnym roku można było daną kwotę odliczyć od podstawy podatku).
Jako pamiątkę z dokonanej wpłaty lub złożenia ofiary na remont wież można otrzymać okolicznościowe medale. Na awersie medalu jest przedstawiony nasz kościół, na rewersie - kilka dat z historii kościoła i podziękowanie, jak to widać na obrazkach. Gorąco zachęcamy do nabywania tych medali.
admin1 dnia wrzesień 02 2018 21:52:17
· Drukuj
test
Remont wież kościelnych

Od 17 kwietnia 2018 r. rozpoczął się pierwszy etap remontu naszych wież kościelnych: zdemontowano iglice.
W kopule wieńczącej wieżę znajdowała się tzw. kapsuła czasu, a w niej dokumenty i inne pamiątki z okresu budowy kościoła.
Wszystko to zostało sfotografowane; zainteresowanych odsyłamy do Galerii dostępnej tutaj.
Więcej szczegółów w zakładce Wydarzenia.
Warto też zajrzeć na zdjęcia ze strony Urzędu Miejskiego w Gorzowie Śląskim kliknij.


admin1 dnia kwiecień 20 2018 11:23:36
· Drukuj
test