OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 26. Niedziela zwykła, 29.09.2019

XXVI niedziela zwykła roku liturgicznego. O 15.00 dziś spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

Przed nami ważne wydarzenie: nawiedzenie kopii cudownej figury św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech. W tym zewnętrznym znaku figury powitamy Księcia Zastępów Anielskich zawierzając Jego wstawiennictwu wszystkie trudne sprawy naszego życia. Program nawiedzenia został podany, wydrukowany jest też w Gazetkach Parafialnych. Byłoby dużym błędem nie skorzystać z tej szansy, którą Boża Opatrzność podarowała naszej parafii.

Powitanie Figury na Rynku w poniedziałek o godz. 17.30, następnie procesyjne wejście do kościoła i o 18.00 Msza św. powitania. Dobrze byłoby gdyby mieszkańcy Rynku udekorowali swoje mieszkania. Przeżyjmy czas nawiedzenia jako wielkie święto naszej parafii. Zakończenie nawiedzenia w środę o 18.00. Jeśli to ma być dla nas czas łaski, odmawiajmy też codziennie modlitwę do św. Michała Archanioła, tzw. „krótki egzorcyzm”. Jej tekst znajdziemy w Gazetce.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna, po Mszy św. spotkanie z rodzicami dziećmi komunijnymi. W sobotę od 8.00 odwiedziny chorych. Zgłoszenie odwiedzin w zakrystii.

Październik jest miesiącem Różańca św. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie w tygodniu o 17.00, w niedziele o 15.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Nowej Wsi i Tęczynowa. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z Pawłowic – Brody i Dziesiątki.

Podziękowanie serdeczne za przygotowanie dożynek diecezjalnych w ub. niedzielę na Górze św. Anny. Była piękna delegacja, chór, orkiestra sztandary, Marianki. Bóg zapłać za zaangażowanie.

Mamy księgę intencji na przyszły rok. Warto pomyśleć o wcześniejszym wpisaniu szczególniejszych rocznic i jubileuszy rodzinnych na konkretny dzień i konkretną godzinę przyszłego roku. Intencje zapisujemy w zakrystii.

W zakrystii rozprowadzamy kalendarze rolnicze na przyszły rok i kalendarze diecezjalne. Przyjmujemy też prenumeratę Gościa Niedzielnego na IV kwartał

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim