OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25. Niedziela zwykła, 22.09.2019

Na Górze św. Anny dziś dożynki diecezjalne. Pojechało tam wielu naszych parafian - dwoma autobusami i samochodami. W tym roku gospodarzami dożynek diecezjalnych są parafie dekanatu gorzowskiego. Łączymy się duchowo z tą uroczystością.

Kolekta dziś na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W tym tygodniu: Msza św. szkolna w czwartek o 17.00, po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi. Spotkania młodzieży przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: w poniedziałek o 18.00 klasa VI, we wtorek o 18.00 klasa VII, w środę o 18.00 klasa VIII i pierwsza klasa szkół średnich.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Powstańców. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa.

Ogłoszenie od naszej orkiestry: jest możliwość uzyskania pewnych środków z funduszu społecznościowego. Otrzyma je ta fundacja, która otrzyma najwięcej głosów poparcia. W konkursie startuje też orkiestra, potrzebne są nowe instrumenty. Wesprzeć orkiestrę można po Mszy św. przed kościołem. Trzeba się tylko podpisać i podać pesel. Dziękujemy w imieniu naszej orkiestry.

Warto pomyśleć o wcześniejszym wpisaniu szczególniejszych rocznic i jubileuszy rodzinnych na konkretny dzień przyszłego roku. Intencje zapisujemy w zakrystii.

W zakrystii rozprowadzamy kalendarze rolnicze i diecezjalne ścienne kalendarze oraz przyjmujemy prenumeratę Gościa Niedzielnego na IV kwartał.

W parafii przygotowujemy się do ważnego wydarzenia: nawiedzenia cudownej figury św. Michała Archanioła z Sanktuarium w Gargano we Włoszech. Nawiedzenie rozpocznie się wieczorem w poniedziałek 30 września i trwać będzie do środy, plan nawiedzenia podany jest w Gazetce.
Jeśli to ma być dla nas czas łaski, odmawiajmy codziennie modlitwę do św. Michała Archanioła, tzw. „krótki egzorcyzm” Jej tekst także znajdziemy w Gazetce.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim