OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 23. Niedziela zwykła, 8.09.2019

W parafii Dożynki. Bogu dziękujemy za dar życia i za plony ziemi, które z Bożej Opatrzności otrzymaliśmy. Dziękujemy rolnikom za ich pracę. Dziękujemy szczególnie rolnikom z Gorzowa i wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie Dożynek w parafii. Jeśli chodzi o przygotowanie Dożynek w kościele przyjęliśmy w parafii cykl siedmioletni. Jeśli Bóg pozwoli, prosimy naszych parafian z Budzowa i Pakoszowa o przygotowanie Dożynek parafialnych w przyszłym roku.

W tym roku przypadł na nasz dekanat gorzowski przywilej bycia gospodarzem Dożynek Diecezjalnych w niedzielę 22 września na Górze św. Anny. Jako parafia włączamy się w to wydarzenie. Zamówiliśmy autobus i zapraszamy do autobusu naszych chórzystów, muzyków z naszej orkiestry, delegacje rolników z Gorzowa i z wiosek naszej parafii, delegacje ze sztandarami i Marianki. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii na wyjazd autobusem. Wszystkich naszych parafian zachęcamy do wyjazdu na Górę św. Anny. Samochodem to nie jest daleko. Początek uroczystości dożynkowych o godz. 10.15. Najpierw przewidziana jest prezentacja parafii z dekanatu, potem o 10.45 wyruszy korowód z koronami i darami dożynkowymi. Nasze parafie ustawiają się przy Grocie Lourdzkiej. W tej uroczystości uczestniczy kilkanaście tysięcy ludzi i cała ta uroczystość z setkami koron jest dużym przeżyciem i religijnym i estetycznym.

Jeśli chodzi o wydarzenia parafialne w nadchodzącym tygodniu:

1. W czwartek o 17.00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Niech udział w tej Mszy św. będzie stałą troską i dzieci i ich rodziców. Po Mszy św. szkolnej spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz z ich rodzicami.
2. Rozpoczynamy spotkania z kandydatami do bierzmowania. Obowiązuje nas trzyletni cykl przygotowań do tego sakramentu. Spotkania odbywać się będą według następującego porządku: w poniedziałek o 18.00 klasa szósta, we wtorek o 18.00 klasa VII, w środę o 18.00 klasa VIII i pierwsza klasa szkół średnich, do sakramentu bierzmowania przystępują oba te roczniki. Udział rodziców mile widziany.
3. W piątek 13-go dnia miesiąca o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie.
4. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Św. Na Górze św. Anny jak co roku odbywają się obchody kalwaryjskie. Warto wspomnieć też o ciekawym wydarzeniu modlitewnym ekspiacyjnym i błagalnym zainspirowanym przez ludzi świeckich nazwanym „Polska pod Krzyżem”. Główna uroczystość 14 września we Włocławku.
5. Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Chopina. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z Gorzowa ulica Mickiewicza, Lompy, Tylna, Morcinka, Kościelna.
6. Mamy już księgę intencji na przyszły rok, warto pomyśleć o wcześniejszym wpisaniu szczególniejszych rocznic i jubileuszy rodzinnych.
7. W zakrystii rozprowadzamy kalendarze rolnicze na przyszły rok i ścienne kalendarze z diecezji.
8. Kolekta dzisiejsza na remont wieży. Bóg zapłać serdeczne za wszystkie złożone ofiary. Przewidziana jest też dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim