OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 21. Niedziela zwykła, 25.08.2019

Dziś XXI niedziela zwykła roku liturgicznego.

W tym tygodniu, jutro w poniedziałek, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

Szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich czcicieli Matki Bożej do udziału w naszej dorocznej pielgrzymce parafialnej do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej na Makowym Wzgórzu w Praszce w sobotę 31 sierpnia. To najbliższe nam Sanktuarium. W intencji pielgrzymów najpierw o godz. 9.00 Msza św., potem nawiedzenie dróżek kalwaryjskich. Jeśli Matka Boża jest nam droga, nie będzie problemem podarowanie Jej trochę czasu w najbliższą sobotę.

Ostatni już tydzień wakacji, nowy rok szkolny zawsze należy rozpocząć z Bogiem. Niech będzie spowiedź, komunia i Msza św. o dary Ducha Św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży, rodziców z okazji nowego roku szkolnego w tym tygodniu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., od 17.30 do 18.00.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Zielonej, Stalmacha, Bocznej, Gorzołki, Curie-Skłodowskiej. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z ul. Chopina, lewa strona i z ul. Makowej.

Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę w dniu 8 września. Raz na siedem lat przygotowują je poszczególne części parafii, kolejka wypadła tym razem na Gorzów. W tym roku jednak przypadł też na dekanat gorzowski, tym samym na naszą parafię, przywilej bycia gospodarzem diecezjalnych dożynek w niedzielę 22 września na Górze św. Anny. W związku z tym w przyszłą niedzielę 1 września zapraszamy na spotkanie organizacyjne gospodarzy gorzowskich, ale też sołtysów z wszystkich wiosek naszej parafii i tych wszystkich, którzy mogliby się w jakiś sposób włączyć się w organizację tych dożynek. Spotkanie to odbędzie się w przyszłą niedzielę w Domu Kultury o godz. 15.00.

Mamy już księgę intencji na przyszły rok, dlatego warto pomyśleć o wcześniejszym wpisaniu szczególniejszych rocznic i jubileuszy rodzinnych na konkretny dzień i godzinę.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim