OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16. Niedziela zwykła, 21.07.2019

Dziś XVI niedziela zwykła roku liturgicznego. W liturgii tego tygodnia przypadają wspomnienia: w czwartek św. Jakuba i św. Krzysztofa, w piątek św. Anny, głównej patronki diecezji opolskiej, w sobotę św. Joachima. Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Anny odbędą się na Górze św. Anny i w Oleśnie. Suma odpustowa na Górze św. Anny i w Oleśnie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Natomiast w naszym kościele w piątek wieczorna Msza św. ku czci św. Anny i Joachima za wszystkie nasze babcie i dziadków – żyjących i zmarłych.

Do odbioru w zakrystii zamówione albumy o budowie wieży naszego kościoła.

Już dziś informujemy o terminie pieszej pielgrzymki opolskiej na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniach 13 – 17 sierpnia. Zachęcamy do udziału w niej zwłaszcza młodszych naszych parafian.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z ul. Łąkowej, Sosnowej i Pieloka, o przyjście w najbliższą sobotę prosimy naszych parafian z ul. Piaskowej i Moniuszki. Bóg zapłać za troskę o kościół, za ofiary na kwiaty składane przy tej okazji.

Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. dziś błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Ofiara złożona przy tej okazji jest wsparciem naszych opolskich misjonarzy na zakup i utrzymanie pojazdów. Samochody i inne pojazdy do poświęcenia ustawiamy na parkingach z obu stron naszego kościoła.

Od postawienia rusztowań rozpoczęliśmy prace przy remoncie wieży naszej świątyni. To bardzo trudna praca wymagająca i dużej umiejętności i dużej sprawności fizycznej. Głównym wykonawcą będzie firma ciesielsko-dekarska spod Strzelec Opolskich. To grupa młodych sprawnych mężczyzn. Planowo powinni zakończyć prace w listopadzie tego roku, jak Bóg pozwoli. Koszty oczywiście ogromne. Wynajem samych rusztowań to prawie sto tysięcy złotych. Dziękujemy za ofiary składane w drugie niedziele miesiąca. Jeśli komuś Bóg błogosławi w sprawach materialnych, niech podziękuje Panu Bogu i podzieli się – konto remontowe naszej parafii w Banku Spółdzielczym w Gorzowie jest nadal aktualne. Bardzo prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szczęśliwego zakończenia tych trudnych prac.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim