OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Najświętszej Trójcy, 16.06.2019

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, patronalne święto naszej świątyni. Suma odpustowa o 11.00, nieszpory o 15.00. Za posługę kapłańską dziękujemy odpustowemu kaznodziei, ks. Janowi Piontkowi, misjonarzowi z Afryki, w Togo. W naszym kościele można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski, komunia św., odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, modlitwy w intencjach Ojca św. oraz brak przywiązania do wszelkiego grzechu.

W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W Boże Ciało Msza św. o godz. 8.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak co roku prowadzi przez Rynek do kościoła. Po procesji także Msza św., o godz. 10.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców z ul. Kluczborskiej, drugi ołtarz przygotowują Róże Różańcowe, trzeci mieszkańcy Rynku, czwarty przy kościele wolontariusze.

Wzdłuż trasy procesji przyozdabiamy nasze mieszkania i domy. O czynny udział w procesji prosimy służbę liturgiczną, orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych i wszystkich parafian.

W oktawie Bożego Ciała, czyli od piątku do przyszłego czwartku, wieczorne Msze św. połączone będą z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Te Msze św. od wieków nazywane są w naszej parafii „od gradobicia”. To niezwykła święta tradycja naszej parafii. Sprawowane są w intencji poszczególnych wiosek i Gorzowa. Prosimy w nich o zachowanie od gradobicia i wszelkiego innego nieszczęścia, o dobre plony, o błogosławieństwo Boże w życiu i w pracy.

Pierwsza Msza św. w Boże Ciało o 8.00 w intencji parafian z Nowej Wsi i Tęczynowa, potem po procesji o 10.00 w int. parafian z Budzowa i Pakoszowa. Następnie w piątek o 18.00 w int. parafian z Zofiówki, Dębiny, Karpat, w sobotę o 18.00 w int. parafian z Karłowa i Leśnik. Po niedzieli kolejne wioski i Gorzów. Niech liczny będzie udział dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiących kwiaty, sztandarów. Mamy za co dziękować i mamy o co prosić.

I jeszcze jedno zaproszenie – na nabożeństwo, nazwijmy je odpustowym, ku czci Niepokalanego Serca NMP przy kapliczce w Pawłowicach. Święto Niepokalanego Serca NMP w tym roku przypada 29 czerwca, czyli w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, które w liturgii ma pierwszeństwo. Pokłonimy się zatem Niepokalanemu Sercu Maryi już w tym tygodniu. Zgromadzimy się przy kapliczce w Pawłowicach, kapliczce poświęconej Sercu Maryi, w sobotę o godz. 11.00. Nigdy dość czci i miłości do Matki Bożej.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Więckowic Nowych. O przyjście w najbliższą sobotę prosimy także parafian z Więckowic Nowych, nr od 41 do końca.

Do odebrania w zakrystii albumy o budowie wieży. Także w zakrystii przyjmujemy prenumeratę na Gościa Niedzielnego na trzeci kwartał tego roku.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim