OGŁOSZENIA PARAFIALNE, Zesłanie Ducha Świętego, 9.06.2019

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 15.00 nabożeństwo do Ducha Świętego, potem spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na remont wieży naszego kościoła.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Oddajemy pokłon Matce Kościoła, naszej Matce, uczestnicząc we Mszy św.
Msze św. o godz. 7.00 – 10.00 i wieczorem o 18.00. Również o 10.00 w Oleśnie jutro Msza św. w intencji rolników rejonu oleskiego.

Dzieci i młodzież kończy rok szkolny. Podziękowaniem Panu Bogu za ten rok szkolny i katechetyczny będzie Msza św. dziękczynna w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli w tym tygodniu w czwartek o godz. 17.00. Wcześniej od 16.00 spowiedź św. dla dzieci, młodzieży, rodziców. Wspólny udział we Mszy św. i w komunii św. wpisany powinien być w życie każdej katolickiej rodziny. Umiemy prosić, umiejmy też Panu Bogu podziękować.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania, zarazem jest to 13 dzień miesiąca, zatem Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dla naszej parafii jest to dzień parafialnego odpustu. Suma odpustowa o godz. 11.00. Sumistą i kaznodzieją odpustowym będzie misjonarz, który od 40 lat pracuje na misjach w Afryce, w Togo. Aktualnie przebywa na urlopie i zgodził się przyjąć zaproszenie na nasz odpust.

Odpust to uroczystość przede wszystkim religijna; w tym dniu można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami: stan łaski, komunia św. odmówienie odpowiednich modlitw, brak przywiązania do grzechu. Okazja do spowiedzi św. przed odpustem codziennie w tygodniu przed każdą Mszą św.

O czynny udział w sumie odpustowej prosimy służbę liturgiczną, sztandary, orkiestrę, chór. Dzieci z klas IV i III przychodzą w strojach komunijnych. Niech liczny będzie udział dzieci sypiących kwiaty.

Za sprzątanie kościoła dziękujemy parafianom z Dębiny, o przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy parafian z Więckowic Nowych nr od 1 do 40.

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim