OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Wielkiego Postu, 24.03.2019

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Po południu o 15.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w czwartki po Mszy św. szkolnej, dla dorosłych w piątki o godz. 17.00.

Droga Krzyżowa i Msza św. w piątki są ofiarowane w intencji zmarłych wypominanych. Wypominki wielkopostne składamy w zakrystii.

W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rano o 7.00 lub wieczorem o 18.00. Jutrzejsza uroczystość obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia.

Za sprzątanie kościoła podziękowanie naszym parafianom z ul. Chopina. O przyjście w najbliższą sobotę o 9.00 prosimy także parafian z ulicy Chopina blok II.

W zakrystii przyjmujemy prenumeratę Gościa Niedzielnego na II kwartał.

Przyszła niedziela, IV Wielkiego Postu, zwana jest Laetare czyli Radujcie się, bo święta coraz bliżej. Do wspólnego radowania się zapraszamy już w sobotni wieczór. W najbliższą sobotę 30 marca Msza św. wieczorna będzie wyjątkowo o 17.00. Natomiast o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się niezwykły koncert, koncert muzyki religijnej w stylu „Gospel” w wykonaniu zespołu Cova da Iria. W zespole śpiewa kilkanaście osób i dołączą do niego uczestnicy muzycznych warsztatów wokalnych, w sumie ok. 80-ciu śpiewających dzieci i młodzieży. Takie koncerty tylko u nas.

Gorzów Śl., 2019.03.24, nr 330

GAZETKA PARAFIALNA (wyciąg)

Niech to będzie
parafia żywa …

Chodzi oczywiście o naszą gorzowską parafię. Mogłoby być nas więcej przynajmniej teraz w okresie Wielkiego Postu na Mszach św. w tygodniu i na Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej. Na Mszy św. szkolnej brakuje dzieci.

Chrystusowe „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” jest właśnie teraz jeszcze bardziej aktualne.

W najbliższym czasie w naszej parafii będą też szczególniejsze wydarzenia i byłoby czymś bardzo niedobrym nie uwzględnić ich w planie naszego dnia:

1. W sobotę 30 marca o g. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert zespołu „Cova da Iria” (Cova da Iria to miejsce objawień Maryjnych w Fatimie), zespołu specjalizującego się w muzyce Gospel. Dla przypomnienia: „Gospel” to muzyka religijna niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych, rytmiczna, żywiołowa, angażująca wszystkich uczestników. Zespół prowadzi Dawid Adamski. Do zespołu dołączą także uczestnicy warsztatów wokalnych organizowanych przez gorzowską Fundację „Fabryka Muzyki” prowadzonych przez Darię Plewa i Dawida Adamskiego, w sumie ok. 80-ciu śpiewających dzieci i młodzieży. Według nieoficjalnych informacji będą też wtedy z nami lokalne radiostacje i być może opolska TV. Życzeniem organizatorów jest, by koncert ten miał wymiar charytatywny. W czasie koncertu przewidziano zbiórkę na rzecz naszego parafialnego Caritasu. Wieczorna Msza św. będzie o 17.00.

2. Nie może nas zabraknąć też na Rekolekcjach Wielkopostnych. Rozpoczną się w sobotę 6 kwietnia, zakończą w środę 10 kwietnia. Rekolekcje prowadzić będzie znany duszpasterz z Zabrza, ks. Henryk Bardosz (rodem z Olesna). Szczegółowy program Rekolekcji podawany będzie na bieżąco.

3. Największym wydarzeniem religijnym całego roku jest oczywiście Triduum Paschalne czyli liturgiczny obchód Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Obchód Paschy rozpoczyna się Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek (18.04.), przez Wielki Piątek i Wielką Sobotę prowadzi do Niedzieli Zmartwychwstania (21.04.)

4. Kierujemy zaproszenie do udziału w Jubileuszu Kapłańskim. Wszyscy kapłani święceni w diecezji opolskiej w 1974 roku swój Jubileusz 45-lecia kapłaństwa obchodzić będą właśnie w naszym kościele, zaraz po Wielkanocy, w czwartek 25 kwietnia

5. Ważne ogłoszenie dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: po Wielkanocy rozpoczynamy spotkania formacyjne przygotowujące do tego sakramentu. Pierwsze takie obowiązkowe spotkanie, ogólne, dla klasy VI – VII – VIII i III Gimnazjum odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00. Na spotkaniu zostanie podany szczegółowy plan spotkań dla poszczególnych klas na miesiąc maj. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w tym roku przez Ks. Biskupa w Gorzowie dla całego dekanatu w dniu 22 maja.

Przypomnienie kolejki sprzątania kościoła. Dziękujemy !!!

30. 03. sobota g. 9.00 ul. Chopina blok II ; 06. 04. sobota g. 9.00 – ul. Kolorowa, Ogrodowa, Sportowa ; 13.04. sobota g. 9.00 - ul. Kwiatowa prawa strona ; 18.04. Wielki Czwartek g. 9.00 – ul. Kwiatowa lewa strona 27. 04. sobota godz. 9.00 – ul. Byczyńska lewa strona ; 04. 05. sobota g. 9.00 – ul. Byczyńska prawa strona, Młyńska, Polna ; 11.05. sobota g. 9.00 – ul. Piłsudskiego lewa strona ; 18. 05. sobota g. 9.00 – ul. Piłsudskiego prawa strona ; 25. 05. sobota g. 9.00 – Budzów ; 01. 06. sobota g. 9.00 – Dębina nr od 1-10, Karpaty

Dziękujemy za ofiary składane w kościele na remont wież oraz za indywidualne
i zbiorowe wpłaty na konto parafii w B.S. na Rynku w Gorzowie

Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim