Drugi ksiądz w parafii
Od 1 września 2018 r. będzie rezydował w naszej parafii ks. Mateusz Kandzia. Na pewno nie trzeba go bliżej przedstawiać, w końcu to nasz ziomek, więc tylko kilka dodatkowych informacji.
Ks. Biskup Opolski skierował ks. Mateusza na specjalistyczne studia z zakresu dogmatyki do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Poprzednio - przez dwa lata - był wikariuszem w opolskiej Katedrze.
Jako miejsce stałego zakwaterowania została wybrana gorzowska plebania; wszak do domu rodzinnego ma stąd parę kroków.
Choć głównym zadaniem dla ks. Mateusza będzie zdobywanie wiedzy na KUL oraz - daj Boże - uzyskanie doktoratu, to niewątpliwie pomoże też w pracy duszpasterskiej ks. Proboszczowi.
Bardzo cieszymy się z jego obecności w naszej parafii i życzymy sukcesów na studiach oraz pełnej satysfakcji z posługi w rodzimej parafii.
Napisane przez admin1 dnia września 02 2018 20:44:23