Neoprezbiter Mateusz Kandzia
Dnia 14 maja 2016 r., w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, nasz parafianin Mateusz Kandzia przyjął z rąk biskupa opolskiego Andrzeja Czai święcenia prezbiteratu. Był jednym z 12 wyświęconych księży z Diecezji Opolskiej.
Tak oto po wielu latach znów mamy pochodzącego z naszej parafii nowego kapłana.
Ks. Mateusz Kandzia urodził się 1 lipca 1991 r. Jest synem Iwony i Norberta, ma siostrę bliźniaczkę Martynę.
Pracę magisterską napisał nt. „Antagonizmy jerozolimsko-samarytańskie w Księgach Ezdrasza i Nehemiasza”, a jej promotorem był ks. dr Andrzej Demitrów.
Na obrazku prymicyjnym ks. Mateusz zamieścił słowa: „Aby we wszystkim był uwielbiony Bóg” (1P 4,11).
Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele w niedzielę 22 maja o godz. 11:00 w uroczystość Trójcy Przenajświętszej (to będzie zarazem Suma odpustowa).
Będzie wikariuszem w parafii katedralnej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.
Poniżej kilka zdjęć ze święceń kapłańskich.

Napisane przez admin1 dnia maja 15 2016 19:07:50