"Róża Powiatu" dla proboszcza
Nasz gorzowski proboszcz ks. Józef Dziuk został uhonorowany najwyższą nagrodą nadawaną przez starostwo oleskie nazywaną "Różą Powiatu Oleskiego". Róże Powiatu to nagrody starosty oleskiego „za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury”. Są one nadawane od 10 lat trzem wybranym mieszkańcom powiatu i wśród nich za rok 2015 znalazł się też proboszcz z Gorzowa. Nagrody wręczano 12 stycznia 2016 r. w Oleśnie, a wręczali je Starosta Oleski Stanisława Belka, Wicestarosta Roland Fabianek, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Cichoń oraz przybyły na uroczystość Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.
Nagrodzony na tej uroczystości nie był obecny (miał w tym dniu kolędę), w jego imieniu odebrał ją przedstawiciel Rady Parafialnej p. Marian Grajcarek (na zdjęciu poniżej).
W związku z nagrodą „Róża Powiatu” można na stronie internetowej naszego miasta przeczytać artykuł p. Michaliny Stelmach dostępny tutaj.

Napisane przez admin1 dnia stycznia 27 2016 10:37:33